• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Як підтвердити витрати на оплату банківських послуг

Вилучено з «Моїх новин»

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

ДПС України в листі від 07.05.2012 р. №7912/6/15-1415 роз’яснила, якими первинними документами можуть керуватися платники податків на підтвердження наданих банками послуг з розрахунково-касового обслуговування.

У листі податкової сказано, що документом, який підтверджує суму витрат на оплату банківських послуг з розрахунково-касового обслуговування, може бути виписка з особового рахунка клієнта, яка містить зміст наданої банком операції -- послуги з розрахунково-касового обслуговування та суми операції за умови зазначення у ній обов’язкових реквізитів.

Нагадаємо, що згідно з п. 44.1 статті 44 ПКУ платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат і інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування і/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, ведення яких передбачене законодавством.

Водночас статтею 1 Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» визначено, що первинний документ -- це документ, що містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Зокрема, до первинних документів належать касові документи, які є підтвердженням здійснених операцій, а саме: меморіальні ордери, платіжні доручення, платіжні вимоги-доручення, платіжні вимоги, розрахункові чеки й інші документи (інші платіжні інструменти, що визначаються нормативно-правовими актами НБУ).

Первинними меморіальними документами, що підтверджують надання банком послуг з розрахунково-касового обслуговування, є меморіальні ордери, платіжні доручення за умови зазначення у них виду платежу (послуги з розрахунково-касового обслуговування).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Податок на прибуток»