• Посилання скопійовано

Різниці за малоцінними необоротними матеріальними активами не виникають

Податківці це пояснюють тим, що малоцінні необоротні матеріальні активи не належать до основних засобів

Різниці за малоцінними необоротними матеріальними активами не виникають

У листі від 06.05.2016 р. №10168/6/99-99-15-02-02-15 податківці нагадують, що на відміну від правил бухобліку, у податковому обліку до малоцінних необоротних матеріальних активів (далі - МНМА) відносяться активи вартістю не більше 6000 грн та строком корисного використання не більше одного року (до 01.09.2015 р.— 2500 гривень) .

З урахуванням п. 27 П(С)БО 7 амортизація МНМА і бібліотечних фондів може нараховуватися:

 - у першому місяці використання об’єкта в розмірі 50% його вартості, яка амортизується, та решта 50% вартості, яка амортизується, у місяці їх вилучення з активів (списання з балансу) внаслідок невідповідності критеріям визнання активом;

 - або в першому місяці використання об’єкта 100% його вартості.

Таким чином, оскільки МНМА не належать до основних засобів, то різниці, які визначаються згідно зі ст. 138 ПКУ, за такими активами у платника не виникають.

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: Державна фіскальна служба України

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Податок на прибуток»