ДФСУ у листі від 29.06.2016 р. №14134/6/99-99-15-02-02-15 нагадала, що об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку) на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III ПКУ.
Різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів, формуються відповідно до вимог ст. 138 ПКУ.
Так, згідно з п. 138.1 ПКУ фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму нарахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до НП(С)БО або МСФЗ.
З огляду на викладене, фінансовий результат до оподаткування збільшується у тому числі на амортизацію суми індексації (дооцінки), проведеної із застосуванням індексу інфляції.
Нагадаємо, що думку з цього приводу висловлювали податківці й раніше, наприклад, у листі від 04.12.2015 р. №26508/10/28-10-06-11. У ньому податківці зробили висновок: дооцінка основних засобів може включатися до вартості основних засобів та амортизуватися для цілей податкового обліку.
Наголосимо, що на сьогодні розділ ІІІ ПКУ не містить норм, які б забороняли збільшувати вартість основних засобів, яка підлягає амортизації, на суму дооцінки. Цей розділ ПКУ не містить також норм щодо додаткових коригувань, які призведуть до перегляду та зменшення нарахованої амортизації, у зв’язку з тим, що вартість основних засобів переоцінилась.
Отже, з огляду на відсутність обмежень у розділі ІІІ ПКУ дооцінка основних засобів може включатися до вартості основних засобів та амортизуватися для цілей податкового обліку.