Головна Усі новини Оподаткування Податок на прибуток

Законсервоване нерухоме майно: чи нараховується амортизація?

Нерухоме майно, розташоване на території проведення антитерористичної операції, яке не використовується платником податку у господарській діяльності, у тому числі у період його консервації, не підлягає податковій амортизації

ДФСУ у індивідуальній податковій консультації від 15.06.2017 р. №675/6/99-99-15-02-02-15/IПК нагадує: об'єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування фінрезультату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

При цьому не підлягають амортизації та проводяться за рахунок відповідних джерел витрати на придбання/самостійне виготовлення, а також витрати на ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих основних засобів.

Термін «невиробничі основні засоби» означає основні засоби, не призначені для використання в господарській діяльності платника податку.

Своєю чергою, господарська діяльність — діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Отже, нерухоме майно, розташоване на території проведення антитерористичної операції, яке не використовується платником податку у господарській діяльності, у тому числі у період його консервації, не підлягає податковій амортизації.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Амортизація , Податок на прибуток , Нерухомість

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі