ДФС у Київській області звертає увагу платників податків, що суми податків і зборів, які не сплачено суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, повинні обліковуватись таким платником податків.
Постановою №1233 затверджено Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг та Звіт про суми податкових пільг.
Вказаний Порядок визначає, що Звіт подається суб’єктом господарювання за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб’єкт господарювання пільгами не користується, Звіт не подається.
Звіт заповнюється відповідно до вимог п. 4 Порядку, зокрема, у графах «Код пільги згідно з довідником пільг» та «Найменування податкової пільги» Звіту зазначаються код та найменування податкової пільги за кожним видом податкових пільг відповідно до Довідника пільг, форма та порядок ведення якого затверджуються Державною податковою службою.
Суб’єкт господарювання подає Звіт до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації. У Звіті зазначається код та найменування податкової пільги за кожним видом податкових пільг відповідно до Довідника податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, та Довідника інших податкових пільг, затверджених ДФСУ. Переглянути довідники можна тут>>
При поданні Звіту про суми податкових пільг:
- за 12 календарних місяців минулого року використовуються Довідники пільг станом на 1 січня поточного року;
- за три календарних місяці поточного року – Довідники пільг станом на 1 квітня поточного року;
- за шість календарних місяців поточного року – Довідники пільг станом на 1 липня поточного року;
- за дев’ять календарних місяців поточного року – Довідники пільг станом на 1 жовтня поточного року.
***
Читайте також: