Офіс ВПП ДФС нагадує, що відповідно до пп. 140.5.4 ПКУ передбачено, що фінансовий результат до оподаткування, крім іншого, збільшується на суму 30% вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг, придбаних у:
- нерезидентів (у тому числі пов’язаних осіб – нерезидентів), зареєстрованих у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), затвердженого КМУ відповідно до пп. 39.2.1.2 ПКУ;
- нерезидентів, організаційно – правова форма яких включена до переліку, затвердженого КМУ відповідно до пп. «г» пп. 39.2.1.1 ПКУ.
Водночас, вимоги цього підпункту не застосовуються платником податків, якщо операція не є контрольованою та сума таких витрат підтверджується платником податку за цінами, визначеними за принципом «витягнутої руки», відповідно до процедури, встановленої ст. 39 ПКУ, але без подання звіту.
Отже, для виконання вимог абз. 3 та 4 пп. 140.5.4 ПКУ платнику податку необхідно визначити чи є здійснена операція контрольованою. У разі, якщо операція не може бути ідентифікована як контрольована, платник податку повинен:
- виконати процедуру підтвердження суми витрат за цінами, визначеними за принципом «витягнутої руки» відповідно до ст. 39 ПКУ, і у разі, якщо ціна придбання товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг перевищує їх ціну, визначену за принципом «витягнутої руки», здійснити коригування фінансового результату до оподаткування на розмір різниці між вартістю придбання та вартістю, визначеною виходячи з рівня цін, визначеної за принципом «витягнутої руки» або здійснити коригування фінансового результату до оподаткування на суму 30% вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг.
Отже, якщо платники податку впродовж 2018 року, здійснювали операції з придбання товарів, необоротних активів, робіт та послуг у нерезидентів за переліками, затвердженими постановами КМУ №1045 та №480, мають відобразити позитивне коригування об’єкта оподаткування у додатку РІ до податкової декларації з податку на прибуток за звітний період 2018 рік.