Подальше затягування з розглядом законопроекту може призвести до унеможливлення запровадження ПнВК з 1 січня 2020 р., оскільки бізнесу ще потрібно адаптуватися до нової системи корпоративного оподаткування, - про це повідомляє Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна на своїй сторінці в Facebook.
«Попри важливість усіх законопроектів, запропонованих народними депутатами для розгляду у Верховній Раді на поточному тижні, вкотре попросила спікера дати можливість колегам у сесійній залі визначитися із законопроектом №8557 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал», тобто прийняти його в першому читанні. Це надасть можливість нашому комітету продовжити роботу над цим законопроектом у рамках підготовки його до другого читання», - йдеться у повідомлення.
Южаніна також попереджає, що подальше затягування з розглядом законопроекту може призвести до унеможливлення запровадження ПнВК з 1 січня 2020 р., оскільки бізнесу ще потрібно адаптуватися до нової системи корпоративного оподаткування. Не кажучи вже про необхідність дотримання принципу стабільності податкового законодавства, на якій неодноразово наголошували і в сесійній залі, і в середовищі платників податків.
«Модель заміни податку на прибуток підприємств податком на виведений капітал напрацьовувалася в комітеті з 2015 року. Саме восени 2015 р. було зареєстровано законопроект №3357, де ПнВК звучав ще як податок на розподілений прибуток. Це — плід тривалої співпраці з фахівцями, експертами податкової галузі, колегами з Верховної Ради. Поїздки, досвід, який нам вдалося побачити, свідчать, що в Україні потрібно запроваджувати такий податок», - повідомляє Южаніна.
«Разом з цим законопроект системний, дійсно реформаторський, тому потребує ретельного доопрацювання в остаточному варіанті спільно з бізнесом, а на це потрібен час, який невпинно спливає», - підсумовує вона.
***
Читайте також: