Податківці у ІПК ДПС від 10.12.2019 р. №1814/6/99-00-07-02-02-15/ІПК зазначили, що Податковий кодекс не передбачає жодних різниць для коригування фінрезультату до оподаткування за операціями з дисконтування фінансових активів. Тому такі операції відображають згідно з правилами бухобліку під час формування фінрезультату до оподаткування.
Тож, фактично, під об’єкт оподаткування у дебітора потрапляє дисконт у вигляді бухоблікового доходу (К-т 733).
Від себе додамо, що у ПКУ немає різниць і у разі визнання за операціями з дисконтування фінансових зобов’язань. Тож тут навпаки для кредитора об'єкт оподаткування зменшується на дисконт у вигляді витрат (Д-т 952).
Різниць у ПКУ немає і в разі амортизації дисконту, тобто при поступовому нівелюванні визнаного доходу у дебітора (для цього нараховуються витрати – Д-т 952 К-т 55), та відповідно витрат у кредитора (для цього визнається дохід – Д-т 183 К-т 733).
Податківці також зазначають, що питання ведення бухгалтерського обліку належать до компетенції Міністерства фінансів України. Тому відповідно щодо правил проведення дисконтування у бухобліку слід звертатися саме до Мінфіну.
***
Читайте також: