Податківці у ІПК від 10.09.2019 р. №103/6/99-00-07-02-02-15/ІПК зазначають, що згідно з п. 50.1 ПКУ обов’язок подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації виникає у платника податку у разі виявлення у майбутніх податкових періодах помилок, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації.
З цього можна зробити висновок, що здійснювати уточнення показників декларації з податку на прибуток за звітні податкові періоди, які підлягають ретроспективному коригуванню та повторному формуванню фінансової звітності за МСФЗ, не потрібно. Оскільки такий перерахунок здійснюється не з метою виправлення помилки, а через зміну облікової політики підприємства.
Уточнення за звітні податкові періоди, що передують переходу на МСФЗ, здійснюється платником податку лише у разі виявлення помилок, зокрема у фінансовій звітності, що призвели до заниження/завищення податкових зобов'язань з податку на прибуток.
Це роз’яснення стане актуальним і якщо Мінфін буде наполягати на ретроспективному розрахунку дисконту довгострокової дебіторської та кредиторської заборгованості, яка є непогашеною на дату запровадження нових правил обліку такої заборгованості – 29.10.2019 р. (вплив нових правил ми детально розглядали тут).