• Посилання скопійовано

Отримали позику від нерезидента: коли виникають податкові різниці?

Податківці нагадали правила коригування фінрезультату у разі отримання позики від нерезидента

Отримали позику від нерезидента: коли виникають податкові різниці?

Офіс ВПП ДПС нагадує, що у випадку, якщо сума  боргових зобов'язань, що виникли за операціями з пов'язаними особами - нерезидентами, перевищує суму власного капіталу більш ніж в 3,5 рази (для фінансових установ та компаній, що займаються виключно лізинговою діяльністю, більш ніж в 10 разів), необхідно визначити різницю відповідно до пп.140.2 ПКУ.

Для цього суму нарахованих в бухгалтерському обліку відсотків за кредитами, позиками та іншими борговими зобов'язаннями, що виникли за операціями з пов'язаними особами - нерезидентами, порівнюють з 50 відсотками суми таких показників (за даними фінансової звітності звітного податкового періоду, в якому відбувається нарахування таких відсотків), як:

  • фінансовий результат до оподаткування;
  • фінансові витрати;
  • амортизаційні відрахування.

Якщо сума нарахованих відсотків більше – на суму перевищення збільшується фінансовий результат до оподаткування.

Це правило застосовується також у разі, коли фінансовий результат має від’ємне значення. Тобто від’ємний фінансовий результат додається до розрахунку формули, визначеної у п. 140.2, зі знаком «-». Якщо цей «-» перевищує суму витрат та амортизаційних відрахувань (друга складова формули для розрахунку різниці має від’ємне значення), фінансовий результат збільшується на всю суму нарахованих відсотків.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Податок на прибуток»