Офіційні дані Державної податкової служби, отримані на запит ZN.UA, свідчать про те, що надходження податку на прибуток від торгівлі комп'ютерним, електронним та іншим обладнанням (згідно з КВЕД 46.51, 46.52, 47.41, 47.42, 47.43) продовжують свою тенденцію до зростання.
Початок цієї тенденції було покладено в 2017 році, коли на законодавчому рівні через відповідні правки до Податкового кодексу було введено обов'язковість використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) при продажу товарів, що належать до ризикових товарних групах, в число яких входить складна техніка, що підлягає гарантійному обслуговуванню.
Так, якщо за підсумками 2018 року надходження в середньому по всіх розглянутих товарних групах збільшилися в порівнянні з 2016 роком (коли фіскалізація в галузі ще не була введена) приблизно на 70%, то за підсумками 2019 го відповідне зростання перевищив 90%.
Нагадаємо, що товарна група «електроніка та обладнання» займає перше місце за обсягом контрабандних поставок в Україну. За даними дослідників Ukraine Economic Outlook, 21,4% від загального обсягу контрабанди складають нелегальні поставки продукції саме цієї ризикової товарної групи.
Джерело: Дзеркало тижня
Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток
Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.
Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.
на мiсяць безкоштовно!Спробувати