• Посилання скопійовано

Як Раді пропонують стимулювати благодійництво під час воєнного стану: законопроєкт

Пропонується на час війни дати можливість платникам податку на прибуток не збільшувати фінрезультат до оподаткування у разі надання коштів або товарів неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 8% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року

Як Раді пропонують стимулювати благодійництво під час воєнного стану: законопроєкт

16 грудня 2024 року у ВРУ зареєстровано законопроєкт №12328 "Про внесення зміни до підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо стимулювання благодійництва у період воєнного стану".

Законопроєктом пропонується на період правового режиму воєнного стану надати можливість платникам податку на прибуток підприємств не збільшувати фінансовий результат до оподаткування у разі надання коштів або товарів, робіт, послуг неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій, у розмірі, що не перевищує 8% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Як зазначено у пояснювальній записці, юридичні особи – платники податку на прибуток також роблять вагомий внесок у благодійність. За два роки з початку повномасштабного вторгнення, за даними NV, 50 найбільших компаній України надали приблизно 60 млрд грн на гуманітарну та військову допомогу. Значна частина цих коштів надходить через неприбуткові організації, які виконують функції операторів благодійної допомоги, включаючи закупівлю, транспортування та передачу ресурсів кінцевим отримувачам.

Проте, на думку авторів законопроєкту, нинішнє обмеження участі платників податку на прибуток у благодійній діяльності – до 4% оподатковуваного прибутку попереднього року – суттєво обмежує можливості розширення допомоги. У разі перевищення цього ліміту підприємства зобов’язані збільшувати фінансовий результат до оподаткування відповідно до підпункту 140.5.9 ПКУ. Це обмеження стримує потенціал благодійності та зменшує ресурси, які могли б бути спрямовані на підтримку оборони і соціальних програм.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Податок на прибуток»