• Посилання скопійовано

Чи можна відмовитися від податкових різниць при зменшенні доходу?

Підприємство, яке протягом року подавало звітність із коригуваннями, але за підсумками року має дохід менше 40 млн грн, може відмовитися від коригування у річній декларації за умови, що воно виконує вищезазначені вимоги ПКУ

Чи можна відмовитися від податкових різниць при зменшенні доходу?

Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків розповідає, що платник податку, який у попередньому році мав дохід понад 40 млн грн і здійснював коригування фінансового результату, а в поточному році його дохід не перевищує цей поріг, має право прийняти рішення про незастосування такого коригування у річній декларації.

 

Які умови необхідно виконати?

Згідно з пп. 134.1.1 ПКУ, якщо річний дохід підприємства (без непрямих податків) за останній звітний період не перевищує 40 млн грн, воно має право визначати об’єкт оподаткування без коригування фінансового результату. Винятками є:

  • від’ємне значення об’єкта оподаткування минулих років,
  • коригування, передбачені пп. 140.4.8 та пп. 140.5.16 ПКУ.

Це рішення можна прийняти лише один раз у межах безперервної сукупності років, у яких виконується критерій доходу (≤40 млн грн). Про прийняте рішення потрібно повідомити у податковій декларації за перший рік такої сукупності. Надалі коригування не застосовується.

 

Як оформити в декларації?

Різниці, що виникають через коригування фінансового результату, зазвичай відображаються в додатку РІ до рядка 03 РІ податкової декларації з податку на прибуток. Однак якщо підприємство приймає рішення про незастосування коригувань, у річній декларації податкові різниці не відображаються.

 

Чи потрібно уточнювати декларації за квартальні періоди?

Ні, подавати уточнюючі декларації за І квартал, півріччя та три квартали не потрібно.

 

Додаткові документи

Відповідно до п. 46.4 ПКУ, платник податків може подати разом із декларацією додаток у довільній формі із поясненням мотивів прийнятого рішення.

Отже, підприємство, яке протягом року подавало звітність із коригуваннями, але за підсумками року має дохід менше 40 млн грн, може відмовитися від коригування у річній декларації за умови, що воно виконує вищезазначені вимоги ПКУ.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Податок на прибуток»