)).jpg)
Представники Державної податкової служби України та її територіальних органів взяли участь у навчальному заході з питань податкового контролю за трансфертним ціноутворенням.
Захід відбувся в Лондоні в межах програми «Податкові інспектори без кордонів» (TIWB) за ініціативи Податкового агентства Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.
Представники Міністерства фінансів України та експерти з Великої Британії, Франції та Швеції обговорили підходи до перевірки контрольованих операцій з нематеріальними активами та внутрішньогруповими послугами, зокрема, з використанням тесту фінансової спроможності, аналізу функціонального профілю компаній, оцінки обґрунтованості витрат та реальності наданих послуг.
Українська сторона презентувала практичні кейси, зокрема, щодо операцій з нарахування роялті та внутрішньогруповими послугами. Спільно з міжнародними експертами опрацьовані типові схеми, які застосовуються в контрольованих операціях.
Також обговорювалися:
- підходи до визначення ринковості відсоткових ставок за кредитними договорами, які укладаються між пов’язаними особами,
- методологія розрахунку кредитного рейтингу позичальника в межах групи, з урахуванням його ролі як бюджетоформуючого підприємства, яке акумулює на собі основні активи, ресурси та контролює основні функціональні ризики.
Своєю чергою, представники податкової служби Великої Британії презентували підходи до організації ефективного контролю за трансфертним ціноутворенням, спрямовані на запобігання розмиванню податкової бази та ухиленню від оподаткування.
Учасники також ознайомилися з досвідом Швеції щодо практики контролю за операціями із купівлі-продажу непрацюючих кредитів (NPL) у межах трансакцій міжнародної групи компаній. Експерти поділилися підходами до оцінки фінансової спроможності та здатності контролювати ризики контрагентами-нерезидентами, що дозволило обґрунтовано перерозподілити прибутки на користь шведської компанії.
За підсумками заходу сторони домовилися продовжувати співпрацю та обмін досвідом для формування сталої позитивної практики у сфері трансфертного ціноутворення.
Програма TIWB – ефективна платформа для обміну досвідом, впровадження кращих міжнародних підходів та інтеграції України у світову систему податкових стандартів. ДПС і надалі братиме активну участь у міжнародному діалозі задля посилення ефективності контролю та зміцнення податкової культури.