• Посилання скопійовано

Як розраховується авансовий внесок при виплаті дивідендів за частину звітного року?

У разі виплати дивідендів за неповний рік платник податку повинен уважно враховувати наявність поданої річної декларації та факт погашення зобов’язань. Якщо ці умови не виконано – авансовий внесок розраховується з повної суми дивідендів

Як розраховується авансовий внесок при виплаті дивідендів за частину звітного року?

Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків розповідає, що платники податку на прибуток, які приймають рішення про виплату дивідендів, повинні дотримуватись визначеного Податковим кодексом України порядку сплати податкових зобов’язань. Особливої уваги потребує ситуація, коли дивіденди виплачуються за перший квартал, півріччя чи три квартали звітного року, тобто до завершення повного податкового періоду.

Відповідно до п. 57.1-1 ПКУ, у разі прийняття рішення про виплату дивідендів платник податку на прибуток – емітент корпоративних прав – зобов’язаний нарахувати та сплатити авансовий внесок з податку на прибуток (за винятком окремих випадків, передбачених ПКУ).

 

Як розраховується авансовий внесок?

Внесок обчислюється на суму перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над об’єктом оподаткування, визначеним за відповідний податковий рік, з урахуванням погашених податкових зобов’язань.

У разі якщо грошові зобов’язання за звітний рік не погашені або декларація не подана, – авансовий внесок розраховується з усієї суми дивідендів.

 

Що робити, якщо дивіденди виплачуються до завершення року?

Оскільки об’єкт оподаткування за повний рік ще невідомий, авансовий внесок обчислюється із загальної суми дивідендів, що підлягають виплаті – незалежно від результатів проміжних звітних періодів.

 

Якщо дивіденди виплачуються після завершення року?

У разі якщо:

  • подано декларацію з податку на прибуток за рік;
  • грошове зобов’язання за нею погашене, – авансовий внесок визначається пропорційно кількості місяців, за які виплачуються дивіденди (1/4, 1/2 або 3/4 від річного об’єкта оподаткування).

Ставка оподаткування – базова, визначена ст. 136 ПКУ.

Розрахунок авансового внеску відображається у додатку АВ до рядка 20 АВ декларації з податку на прибуток підприємств (затверджено наказом Мінфіну від 20.10.2015 №897).

 

Важливі нюанси

Авансовий внесок сплачується до або одночасно з виплатою дивідендів.

Цей внесок не є податком на репатріацію доходів та не підлягає заліку за угодами про уникнення подвійного оподаткування.

Його можна зарахувати у зменшення податкових зобов’язань з податку на прибуток за відповідний період.

Отже, у разі виплати дивідендів за неповний рік платник податку повинен уважно враховувати наявність поданої річної декларації та факт погашення зобов’язань. Якщо ці умови не виконано – авансовий внесок розраховується з повної суми дивідендів. У протилежному випадку – розрахунок базується на пропорційній частині річного об’єкта оподаткування. Це дозволяє уникнути помилок та додаткових фінансових витрат у майбутньому.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Податок на прибуток»