Головна Усі новини Тематичні розсилки Сільське господарство

«Сільське господарство» №05(42) | 09.07.2021 р.

Сорок другий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена сільському господарству, фермерству і земельним відносинам
«Сільське господарство» №05(42) | 09.07.2021 р.

Це – вже сорок другий (і  п’ятий у 2021 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена сільському господарству, фермерству і земельним відносинам. З моменту написання попереднього листа минуло більше місяця. За цей час з’явилося багато цікавого та нового, а саме:

 

 • розповімо, що правила державного страхування сільськогосподарської продукції зміняться;
 • проінформуємо, що депутати уточнили перелік сільгосптоварів, до яких застосовується 14% ПДВ;
 • дізнаємося, що відбувається з ПДВ у разі застосування придбаної з ПДВ за ставкою 14% сільгосппродукції в неоподатковуваних операціях;
 • підкреслимо, що нові типові форми документів для обліку зберігання і переробки зерна діють з 15 червня;
 • з’ясуємо, чи мають право юрособи-«єдинники» четвертої групи здійснювати бартерні операції (взаємозалік).

Гарного вам читання!

***

 

Чи мають право ЮО – платники ЄП четвертої групи здійснювати бартерні операції (взаємозалік)
Податківці в «ЗІР» зазначили, що об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди (п. 292-1.1 ПКУ).

ПКУ не передбачено обмежень щодо здійснення бартерних операцій (взаємозаліку) платниками єдиного податку четвертої групи.

Отже, юридичні особи – платники єдиного податку четвертої групи мають право здійснювати бартерні операції (взаємозалік). Про це ми писали тут.

 

Правила державного страхування сільськогосподарської продукції зміняться
1 липня ВРУ прийняла законопроєкт №5104, який регулює відносини, пов’язані зі страхуванням сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.

Законом внесено зміни до Закону «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою», якими визначено:

 • механізм надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам для страхування сільськогосподарської продукції;
   
 • учасників ринку страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою, вимоги до них, їх права та обов’язки;
   
 • об’єкти страхування, страхові продукти, страхові ризики, страхові випадки, вимоги до договорів страхування з державною підтримкою;
   
 • інформаційне забезпечення страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.

 

Придбана з ПДВ за ставкою 14% сільгосппродукція використовується в неоподатковуваних операціях: що з ПДВ? 
Податківці з Офісу великих платників вказали, що нарахування податкових зобов’язань з ПДВ на виконання вимог п. 198.5 та/або п. 199.1 ПКУ у разі якщо придбана з ПДВ за ставкою у розмірі 14% сільськогосподарська продукція призначається для використання або починає використовуватися (у тому числі частково) в неоподатковуваних операціях, або в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, має здійснюватися виходячи зі ставки податку, яка застосовувалася при придбанні таких товарів, тобто за ставкою 14%.

 

З 15 червня діють нові типові форми документів для обліку зберігання і переробки зерна
Мінекономіки наказом від 08.04.2021 р. №728 затвердило 121 галузеву типову форму облікових документів, які використовуються під час зберігання і переробки зерна та продуктів його переробки. Наказ було опубліковано в «Офіційному віснику» №45. Відповідно він набрав чинності з 15 червня. З цієї дати, зокрема, діють нові:

 • Реєстр товарно-транспортних накладних на прийняте зерно та олійні культури (типова форма №ЗХС-5);
   
 • Журнал реєстрації актів зачистки (типова форма №7);
   
 • Приймальний акт на багатовагонне (багатобаржове) надходження зерна (типова форма №14).

Про ці та інші нові форми ми докладніше писали тут.

 

Депутати уточнили перелік сільгосптоварів, до яких застосовується 14% ПДВ 
1 липня ВРУ прийняла проєкт Закону №5425-д, який спрямований на усунення ризиків підвищення цін на харчові продукти та сприяння стабільності цінової ситуації на відповідних товарних ринках, а також створення рівних і справедливих умов оподаткування ПДВ для сільськогосподарських виробників і підприємств переробної галузі.

Законом відновлено ставку ПДВ 20% при оподаткуванні операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції, що класифікується за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД:

 • 0102 (велика рогата худоба, жива);
 • 0103 (свині, живі),
 • 0104 10 (вівці живі),
 • 0401 (в частині молока незбираного),
 • 1002 (жито),
 • 1004 (овес),
 • 1204 00 (насіння льону, подрiбнене або неподрiбнене),
 • 1207 (насіння та плоди інших олійних культур, подрiбненi або неподрiбненi),
 • 1212 91 (цукрові буряки).

***

 

Наразі це все.
Більше новин на тему сільського господарства ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 83 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Сільське господарство
Теги:
4 група ЄП , Сільське господарство

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі