Головна Усі новини Тематичні розсилки Каса і РРО

«Каса і РРО» №10(38) | 15.10.2020 р.

Тридцять восьмий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО

Це – десятий у цьому році (і тридцять восьмий загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО. За місяць, який минув з часу написання попереднього листа, з’явилося багато нового та цікавого. А саме:

 

 • визначимося, чи можна використати для виплати зарплати отриманий внесок або поворотну допомогу від засновника у готівці;
 • з’ясуємо, які зміни підготували депутати ВРУ в роботі з РРО для фізосіб-«єдинників»;
 • нагадаємо, якою є гранична сума готівкових розрахунків між підприємствами;
 • розповімо, як скасувати помилкову операцію в ПРРО;
 • зазначимо, які обов'язкові реквізити повинні мати Z-звіти та Х-звіти при роботі з ПРРО.

Гарного вам читання!

 

***

Які обов'язкові реквізити повинні мати Z-звіти та Х-звіти при роботі з ПРРО?
Податківці у підкатегорії 109.24 «ЗІР» зазначили, що Z-звіт повинен містити такі додаткові дані за підсумками за зміну:

 • сума продаж за сплатами в розрізі типів оплати;

 • сума повернень за видатковими чеками в розрізі типів оплати;

за сумами продажу:

 • обіг по групах товарів;

 • податок по групах товарів;

за сумами повернення:

 • обіг по групах товарів;

 • податок по групах товарів;

 • сума службового внесення;

 • сума службової видачі;

 • загальна кількість чеків (за винятком відкриття і закриття зміни);

 • кількість видаткових чеків;

 • номер останнього чеку.

Водночас в програмних рішеннях «ПРРО Каса» та «ПРРОсто», які надаються Державною податковою службою на безоплатній основі, на даний час не реалізовано можливість створення ПРРО X-звітів. Про це ми писали тут.

 

Отримали внесок або поворотну допомогу від засновника у готівці: чи можна її використати на зарплату?
Наразі обмежень щодо використання готівки, яка надійшла в касу, зокрема, в результаті отриманої/повернутої фінансової допомоги, внесків до статутного фонду, для виплати заробітної плати чинним законодавством не встановлено.

Але зберігати готівку в касі для виплати заробітної плати понад установлений ліміт каси підприємство має право протягом трьох робочих днів з дня настання строків цих виплат. Про це ми писали ось тут.

Для яких готівкових операцій діють граничні суми розрахунків? Як правильно оформлювати ПКО та РКО? Які строки для зберігання отриманої виручки та поворотної фіндопомоги (позики)? Про все це ми писали у своїй аналітиці ось тут.

 

Комітет ВРУ рекомендує прийняти законопроєкт Гетманцева про звільнення окремих фізосіб-«єдинників» від РРО 
28 вересня Комітет рекомендував ВРУ розглянути законопроєкти №3853, №3853-1, №3853-2 щодо запровадження щорічного підвищення граничних обсягів доходів для застосування спрощеної системи оподаткування, відновлення права платників ЄП не застосовувати РРО, а також скасування механізму кешбек.

Але під час цього ж засідання було проведено обговорення підготовленого нового проєкту (компромісна редакція на основі законопроєктів №2645 та №2645-1). Зауважимо, що ними передбачається відмінити обов’язкове застосування РРО для фізосіб-«єдинників» 2-4 груп з обсягом доходу до 1000000 гривень, а також скасувати механізм отримання споживачами компенсації частини суми штрафних (фінансових) санкцій(кешбек).

З огляду на зміст нового законопроєкту, його норми відповідають тим, що 24 вересня Гетманцев розміщував у своєму профілі в ФБ. Саме доопрацьований варіант законопроєктів №2645 та №2645-1 комітет ВРУ рекомендував прийняти депутатам ВРУ.

Тож наразі вже маємо чотири законопроєкти, які має розглянути ВРУ, але за який саме проголосують депутати ВРУ і яким буде його текст після доопрацювань, буде остаточно відомо вже після прийняття.

 

10000 грн – гранична сума готівкових розрахунків між підприємствами
Відповідно до п. 6 розділу ІІ Положення №148 суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами, зокрема, між собою – у розмірі до 10 000 грн включно.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку.  Про це ми нагадували ось тут.

 

Як скасувати помилкову операцію в ПРРО?
Податківці у підкатегорії 109.24 «ЗІР» зазначили, що скасування суб’єктом господарювання помилково проведеної суми через програмний реєстратор розрахункових операцій здійснюється шляхом формування розрахункового документу повернення товару (фіскальний касовий чек видачі коштів) або шляхом сторнування попереднього чеку та проведення операції продажу повторно. Про це ми зазначали тут.

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему каси та РРО ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Каса і РРО
Теги:
Каса , РРО , Розрахункова книжка , КОРО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі