Головна Усі новини Тематичні розсилки Акцизи

«Акцизи» №2(17) | 12.02.2019 р.

Сімнадцятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизам: на алкоголь, тютюн, паливо тощо

Це – вже сімнадцятий (і другий у 2019 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку. Від попередньої розсилки минуло більше місяця. Подій за цей час сталося не дуже багато, але нам все одно є про що розповісти.

Сьогодні ми:

  • дізнаємося, як з 1 липня 2019 року можна буде отримати ліцензії на роздрібну та оптову торгівлю пальним;
  • нагадаємо, як протягом року будуть змінюватися ставки на тютюн;
  • з’ясуємо, як складати акцизну накладну у разі власного використання пального;
  • проінформуємо про затвердження структури Єдиного держреєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників;
  • розповімо, чим загрожуватиме використання акцизного складу без реєстрації з 1 липня 2019 року.

Гарного вам читання!

***

Як отримати ліцензію на роздрібну торгівлю пальним з 1 липня 2019 року?
У підкатегорії 115.03 ресурсу «ЗІР» податківці вказали, що роздрібна торгівля пальним може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у т.ч. їх виробниками, за наявності у них ліцензій на це.

Річна плата за ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним становить 2000 гривень на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним справляється щорічно і зараховується до місцевих бюджетів згідно із законодавством.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним надаються терміном на п’ять років за заявою суб’єкта господарювання. До неї додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

 

Збільшення акцизу на тютюнові виробі у 2019 році: як та коли?
Податківці з Офісу великих платників зауважили, що з 1 січня 2019 року законодавством передбачено збільшення специфічних ставок акцизного податку на 20%, а з 1 липня ­ ще на 9%.

За попередніми розрахунками, вартість однієї пачки сигарет з фільтром зросте в середньому на 5,62 грн, а з 1 липня за неї доведеться сплачувати ще на 3,04 грн більше.

Сигарети без фільтру підвищаться у ціні відповідно на 5,52 грн та 2,98 грн за одну пачку.

 

Як отримати ліцензію на оптову торгівлю пальним з 1 липня 2019 року?
Податківці у підкатегорії 115.02 ресурсу «ЗІР» навели правила ліцензування оптової торгівлі пальним та зберігання пального.

Зокрема, з 1 січня 2019 року встановлено річну плату за ліцензії на право оптової торгівлі пальним у розмірі:

  • за наявності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним – 5000 грн за кожне таке місце;

  • за відсутності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним – 10000 грн.

Суб’єкти господарювання отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб’єкта господарювання.

Ліцензії на право оптової торгівлі пальним видаються терміном на п’ять років. Про це все читайте ось тут.

 

Пальне використано для власних потреб: коли та як скласти акцизну накладну?
Чернігівські податківці нагадали, що у випадку відвантаження пального для власного споживання також складається акцизна накладна. Це передбачено п. 8 розділу І Порядку №218.

А за п. 1 розділу II Порядку №218 акцизна накладна складається при кожній повній або частковій операції з реалізації пального.

На підставі цих особливостей податківці зробили наступний висновок. Оскільки датою складання акцизної накладної є дата передачі (відпуску, відвантаження) пального, то така вимога розповсюджується і на операції з передачі (відпуск, відвантаження) пального з метою використання його у власній господарській діяльності.

 

Мінфін затвердив структуру Єдиного держреєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників
Мінфін наказом від 27.11.2018 р. №944 затвердив:

  • формат даних та структуру Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів — лічильників рівня пального у резервуарі;

  • форму довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри;

  • форму довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу отримання/відпуску та залишків пального на акцизному складі пального.

Сам наказ №944 набрав чинності 25 січня 2019 року. За ним же ДФСУ повинна до 01.04.2019 р. забезпечити створення та функціонування Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі. Як саме, читайте ось тут.

 

З 1 липня використання акцизного складу без реєстрації під забороною
Дніпропетровські податківці наголосили, що з липня 2019 року у разі виявлення фактів зберігання або реалізації пального або спирту етилового на акцизному складі, незареєстрованому в СЕА РП ЕС, до винесення рішення суду будуть вилучати з вільного обігу таке пальне або спирт етиловий та ємності й обладнання, що використовувалися для зберігання або реалізації.

Водночас податківці подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).

***

Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Акцизи
Теги:
Акциз , Пальне , Акцизна накладна

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі