Головна Усі новини Тематичні розсилки Акцизи

«Акцизи» №5(20) | 15.05.2019 р.

Двадцятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку

Це – вже двадцятий (і п'ятий у 2019 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку.

Від минулої розсилки пройшов місяць; подій за цей час сталося не дуже багато, але нам все одно є про що розповісти.

 

Сьогодні ми:

 • нагадаємо, що триває період реєстрації акцизних складів;
 • розповімо про появу Єдиного державного реєсту обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок;
 • з'ясуємо, коли транспортний засіб є пересувним акцизним складом;
 • наведемо перелік документів для отримання ліцензії на виробництво пального;
 • проінформуємо про плани Мінфіну затвердити форми для реєстрації акцизних складів та нових форм АН;
 • дізнаємося, коли треба звітувати при переобладнанні вантажного авто в легкове.

Гарного вам читання!

***

 

Як зареєструвати акцизні склади?
З 1 липня 2019 року запроваджується Система електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) та спирту етилового (СЕ). Якщо СГ здійснює реалізацію пального або спирту етилового, йому необхідно обов’язково зареєструватися платником податку за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізосіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку реалізації пального або спирту етилового заяви. Її форму має затвердити Мінфін (на даний момент існує лише проект відповідного наказу).

ДФС у Київській області нагадує, що потрібно зареєструвати акцизні склади, але не уточнює, чи можна це зробити за проектними формами.

Про те, що ще треба зробити до 1 липня 2019 року, ми писали ось тут.

 

Нові форми документів для платникiв акцизного податку – у проекті Мінфіну
19 квітня на веб-порталі ДФС розміщено проект наказу Мінфіну (завантажити), яким пропонується затвердити:

 • акцизну накладну форми «П»(завантажити),
 • акцизну накладну форми «С» (завантажити),
 • розрахунок коригування акцизної накладної форми «П» (завантажити),
 • розрахунок коригування акцизної накладної форми «С» (завантажити),
 • форму заявки на поповнення (коригування) залишку пального (завантажити),
 • форму заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового (завантажити),
 • Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового (завантажити),
 • заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів.

Згідно з текстом проекту, наказ мав би набрати чинності з 1 травня 2019 року, але не раніше дня його офіційного опублікування (крім пунктів 1, 3 цього наказу, які наберуть чинності з 1 липня 2019 року).

 

Переобладнали вантажий автомобіль у легковий – подайте декларацію з акцизу
Власник ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу переобладнує його у легковий автомобіль, з якого справляється акцизний податок. У такому разі він повинен не пізніше 20-го числа наступного місяця подати контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію з акцизного податку.

До такої декларації додається Додаток 1 «Розрахунок суми акцизного податку з підакцизних товарів (продукції), на які встановлено специфічні ставки акцизного податку (крім операцій, визначених пп. 213.1.9, 213.1.12 ПКУ)».

Докладніше про заповнення цього додатка читайте у нашій новині.

 

За яких умов транспортний засіб є пересувним акцизним складом?
Дніпропетровські податківці нагадали, що акцизний склад пересувний – це транспортний засіб, на якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий на митній території України. При цьому транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання для:

 • переміщення в ньому митною територією України пального або спирту етилового, що реалізується (крім пального або спирту етилового, що переміщується митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним пп. «а» п. 2 ч. 2 ст. 91 МКУ);

 • зберігання в ньому пального або спирту етилового на митній території України;

 • ввезення пального або спирту етилового на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених ст. 229 ПКУ.

Не є акцизним складом пересувним транспортний засіб, що використовується суб’єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки.

 

Які потрібні документи для отримання ліцензії на виробництво пального?
Тернопільські податківці вказали, що ліцензія на виробництво пального видається за заявою СГ з пакетом документів. Зокрема, до неї додаються:

 • копії засновницьких документів;

 • договір з акредитованою відповідно до законодавства лабораторією (у разі відсутності власної акредитованої лабораторії);

 • копії інших документів, перелік яких ми навели у нашій новині.

Для отримання ліцензії на право виробництва пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії цілого пакету документів. Копії таких документів не подаються за наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право виробництва пального.

Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.

 

Єдиний держреєстр обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок
ДФС на своєму офіційному порталі розмістила Єдиний державний реєстр обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок станом на 10.05.2019 р. (далі – Реєстр).

Відомості включаються до такого Реєстру на підставі відомостей, що надаються суб’єктами господарювання. Для внесення обладнання до Реєстру або для внесення змін до відомостей, що містяться у ньому, або для виключення обладнання з Реєстру суб’єкт господарювання подає відповідні заяви за формами, наведеними в додатках 2, 3 та 4 до Порядку №10.

У разі зміни будь-яких відомостей, що містяться в Реєстрі, крім змін, пов’язаних із зміною права власності на обладнання, суб’єкт господарювання, за заявою якого відповідне обладнання внесено до вищезазначеного Реєстру, має подати до ДФС заяву про внесення змін до відомостей, що містяться в Реєстрі. Більше про це читайте тут.

***

 

Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Акцизи
Теги:
Акциз , Пальне , Акцизна накладна

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі