Це – вже п’ятдесят пʼятий (сьомий у 2022 році та пʼятий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку. Від минулої розсилки минуло більше ніж місяць і нам є про що розповісти. Сьогодні ми:
- розповімо, які реквізити обов’язково відображаються у рядку 9 касового чека;
- нагадаємо, коли слід реєструватися платником акцизу при продажі талонів на пальне;
- підкреслимо, що СЕАРП СЕ планують удосконалити;
- зауважимо, що з 1 липня виробництво та продаж сировини для е-сигарет – тільки за ліцензіями;
- проінформуємо, що декларація з акцизу змінилася.
Гарного вам читання!
***
З 1 липня виробництво та продаж сировини для е-сигарет – тільки за ліцензіями
ДПС повідомила , що з 1 липня 2022 року на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням поширюються вимоги Закону №481 щодо, зокрема, але не виключно:
- ліцензування їх виробництва, оптової та роздрібної торгівлі (ст. 2 – 3, ст. 15 Закону №481);
- атестації виробництва на відповідність вимогам, що встановлені чинними законодавчими актами України щодо забезпечення життя та здоров'я людей, охорони навколишнього природного середовища, повного технологічного циклу виробництва тютюнових виробів, а також відповідність санітарним, пожежним, екологічним нормам і правилам (ст. 8 Закону №481);
- притягнення до відповідальності за порушення норм Закону №481 (ст. 17 Закону №481).
Змінилася форма декларації акцизного податку
Мінфін наказом від 31.05.2022 р. №151 (зареєстрований в Мін'юсті 12.07.2022 р. за №763/38099) затвердив зміни до:
- форми декларації акцизного податку,
- Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку.
Зокрема, у формі декларації, додатках до неї і Порядку заповнення слова «код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ», «код КОАТУУ», «кодом за КОАТУУ» у всіх відмінках замінено словами «код території» у відповідних відмінках.
Наказ почав діяти з 21 липня. Вперше звітувати за цією формою потрібно буде у вересні. На цьому наголосила ДПС.
Які реквізити обов’язково відображаються у рядку 9 касового чека?
Черкаські податківці підкреслили, що штрих-код містить інформацію про серію та номер марки.
На кожну марку наносяться, зокрема, такі реквізити:
- позначення виду марки, що складається зі слів та літер «алкоголь вітчизняний (лікеро-горілчана продукція)» – «АВ ЛГП», «алкоголь вітчизняний (виноробна продукція)» – «АВ ВП», «алкоголь імпортний (лікеро-горілчана продукція)» – «АІ ЛГП», «алкоголь імпортний (виноробна продукція)» – «АІ ВП»;
- індекс регіону України (згідно з додатком до Положення №1251), що відповідає місцезнаходженню виробника продукції, позначений двома цифрами (для маркування вітчизняної продукції), серія із чотирьох великих літер англійського алфавіту і шестизначний номер, два двозначних числа (місяць і рік, у якому вироблено марки для алкогольних напоїв), сума акцизного податку (для алкогольних напоїв), сплаченого за одиницю продукції, з точністю до тисячного знака, крім суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі алкогольних напоїв.
Саме тому у рядку 9 «цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої» фіскального касового чека обов’язково відображаються такі реквізити: серія та номер марки акцизного податку.
Коли слід реєструватися платником акцизу при продажі талонів на пальне?
Хмельницькі податківці зазначили, що суб’єкт господарювання може здійснювати операції лише з талонами та/або смарт-картками на пальне, без реалізації пального в розумінні пп. 14.1.212 ПКУ. При цьому договором передбачено постачання талонів (карток), як торгівельної послуги на отримання палива. У такому разі СГ не потрібно реєструватись платником акцизного податку з реалізації пального, об’єкт оподаткування акцизним податком при цьому не виникатиме.
Проте, якщо за даними первинних документів суб’єкт господарювання здійснює операції з отримання від постачальників та реалізацію покупцям палива за допомогою талонів та/або смарт-карток на пальне, які отримуються та/або надаються як доповнення до видаткових накладних на паливо, у цьому випадку суб’єкт господарювання є платником акцизного податку в розумінні пп. 212.1.15 ПКУ.
СЕАРП СЕ планують удосконалити: проєкт постанови КМУ
ДПСУ оприлюднила проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового» (завантажити).
Проєктом акта:
- вносяться зміни до Порядку в частині заміни посилання на Класифікатор об'єктів адміністративно-територіального устрою України посиланням на Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад;
- Держмитслужба визначається відповідальною за автоматичну передачу в повному обсязі даних митних декларацій/аркушів коригування до митних декларацій до СЕАРП СЕ.
***
Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»