Це – вже шістдесятий (перший у 2023 році та десятий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку. Від минулої розсилки минув майже місяць і нам є про що розповісти. Сьогодні ми:
- повідомимо, що Мінфін пропонує підвищити розміри ставок акцизного податку;
- підкреслимо, що Рада попередньо погодила запровадження е-акцизу на алкоголь та тютюнові вироби;
- зауважимо, що Мінфін внесе зміни до АН та інших форм документів для платників акцизу;
- наголосимо, що з 1 січня діють нові розміри специфічних ставок акцизу;
- розкажемо, як тепер зазначати в АН дані митної декларації.
Гарного вам читання!
***
Рада попередньо погодила запровадження е-акцизу на алкоголь та тютюнові вироби
12 січня 2023 року ВРУ прийняла за основу законопроєкти:
- №8286 «Про забезпечення електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах»;
- №8287 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України у зв’язку із запровадженням електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах».
Проте багато що буде доопрацьовуватися до другого читання. Про це повідомив Я. Железняк.
З його слів, розробляти систему та впроваджувати буде Мінцифри. У тому числі у громадян буде можливість перевірити через «Дію» оригінальність продукції. Докладніше про це дивіться у новині.
Мінфін внесе зміни до АН та інших форм документів для платників акцизу
4 січня 2023 року Мінфін оприлюднив проєкт свого Наказу, яким пропонується затвердити зміни до:
- заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів;
- акцизної накладної форми «П»;
- акцизної накладної форми «С»;
- розрахунку коригування акцизної накладної форми «П»;
- заявки на поповнення (коригування) залишку пального;
- заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового;
- Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового.
Зокрема, ним передбачено:
1) замінити посилання на Класифікатор об’єктів адміністративно-
2) доповнити акцизну накладну форми «П», розрахунок коригування акцизної накладної форми «П», заявку на поповнення (коригування) залишку пального новою ознакою щодо умови оподаткування – ввезені на митну територію України або вироблені в Україні важкі дистиляти та біодизель, які оподатковуються на умовах, встановлених пунктом 44 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, якщо замовником такого пального згідно з умовами договору є Міністерство оборони України.
Як тепер зазначати в АН дані митної декларації?
ДПС наголосила, що на сьогодні до внесення відповідних змін до форм документів та порядків їх заповнення, зокрема, акцизної накладної, за кодом операцій для складання в одному примірнику «4» номер митної декларації зазначається відповідно до Наказу №296 з урахуванням таких вимог:
- до графи «код митного органу» проставляється номер згідно з Класифікатором митних органів підрозділу митного оформлення, яким прийнято МД «UAММММММ»;
- до графи «рік» чотири цифри року, в якому прийнято МД відповідно до значення «20PP» МД;
- до графи «№митної декларації» 6 перших знаків 7-значної цифрової (цифрово-літерної) складової реєстраційного номера МД «ННННННН»
Мінфін пропонує підвищити розміри ставок акцизного податку
30 грудня 2022 року Мінфін оприлюднив проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу в частині акцизного податку».
Його розроблено з метою приведення законодавства України до норм законодавства ЄС для виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.
Про це докладніше ми написали у новині.
З 1 січня діють нові розміри специфічних ставок акцизу
Львівські податківці наголосили, що з 1 січня 2023 року змінені розміри деяких ставок податків та порядок нарахування деяких податкових зобов’язань.
Зокрема, на 20% збільшуються специфічні ставки акцизного податку та мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів (п. 17 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ).
Збільшуються ставки акцизного податку на рідини, що використовуються в електронних сигаретах. Ставка збільшується до 10000 гривень за 1 літр (зараз діє 3000 гривень за 1 літр). Норма діє протягом воєнного та/або надзвичайного стану.
***
Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»