Це – вже шістдесят четвертий (пʼятий у 2023 році та чотирнадцятий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку. Від минулої розсилки минуло більше місяця і нам є про що розповісти. Сьогодні ми:
- розповімо, що буде за неподання чи несвоєчасне подання алкогольно-тютюнової звітності під час війни;
- наголосимо, що обіг новітніх тютюнових виробів зі смаками пропонують обмежувати поступово;
- наведемо механізми боротьби влади з тіньовим ринком підакцизних товарів;
- зупинимося на нюансах відображення в чеках РРО/ПРРО коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;
- підкреслимо, що Раді пропонують обмежити продаж сигарет в duty-free.
Гарного вам читання!
***
Раді пропонують обмежити продаж сигарет в duty-free
22 травня 2023 року Я. Железняк, Д. Гетманцев та ін. нардепи зареєстрували у ВРУ законопроєкт №9315 "Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо протидії незаконному обігу тютюнових виробів".
Розроблено його з метою руйнування схеми ухилення від оподаткування ПДВ та акцизним податком під виглядом здійснення операцій з продажу тютюнових виробів магазинами безмитної торгівлі.
Для цього виникла необхідність у забороні на час воєнного стану можливості поміщення в режим безмитної торгівлі та продажу магазинами безмитної торгівлі вироблених в Україні тютюнових виробів.
Що буде за неподання чи несвоєчасне подання алкогольно-тютюнової звітності під час війни
Податківці з Офісу великих платників зауважили, що за неподання чи несвоєчасне подання звітності щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів або подання звітності з недостовірними відомостями, у т.ч. протягом періоду дії воєнного стану в Україні, до суб’єктів господарювання (у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 17000 гривень.
Обіг новітніх тютюнових виробів зі смаками пропонують обмежувати поступово
4 травня 2023 року у ВРУ зареєстровано законопроєкт №9227-1 "Про внесення змін до Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" щодо тютюнових виробів, що містять смако-ароматичні добавки".
Він є альтернативним до законопроєкту №9227.
На відміну від нього, законопроєктом №9227-1 пропонується:
1) введення заборони на виробництво (крім виробництва для експорту), оптову і роздрібну торгівлю та імпорт для реалізації на території України новітніх тютюнових виробів з характерним запахом та/або смаком диму та таких, що містять смако-ароматичні добавки у будь-яких компонентах із наданням перехідного періоду терміном 36 місяців для належної підготовки бізнесу до нових обмежень та синхронізації дії таких обмежень із сусідніми країнами;
2) встановлення чіткої процедури підтвердження відповідності продукції новим вимогам.
Боротьба влади з тіньовим ринком підакцизних товарів: що вирішив комітет Гетманцева?
Комітет Гетманцева за результатами засідання щодо стану дотримання законодавства на ринку підакцизних товарів надав завдання ДПС, ДМС, БЕБ, МВС щодо боротьби з тіньовим ринком підакцизної продукції. Зокрема, ДПС має провести перевірки:
- виробників тютюнових виробів та імпортерів щодо питань виробництва та обігу тютюнової сировини (перелік 1);
- заводів виробників спирту етилового на предмет встановлення фактів виробництва необлікованого спирту (перелік 2);
- ліцензіатів, які здійснюють роздрібну торгівлю тютюновими виробами з порушенням чинного законодавства (перелік 3);
- виробників лікеро-горілчаної продукції, на предмет виробництва необлікованих алкогольних напоїв (перелік 4);
- АЗС та інших об’єктів роздрібної торгівлі пальним, у тому числі АЗС блочного, контейнерного та модульного типів, щодо наявності ліцензії на роздрібну торгівлю пальним на місце торгівлі, реєстрації РРО, акцизного складу тощо.
Нюанси відображення в чеках РРО/ПРРО коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД
Податківці підкреслили, що у деяких випадках суб’єктами господарювання проводяться розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів без використання режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.
ДПС також звернула увагу на необхідність відображення в чеках РРО/ПРРО усіх обов’язкових реквізитів, у тому числі відображення коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, який є ключовим ідентифікатором щодо забезпечення справедливого розподілу частини акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів до загального фонду відповідних бюджетів місцевого самоврядування.
***
Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»