Це – вже вісімдесятий (перший у 2025 році та тридцятий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку. Від минулої розсилки минуло більш ніж місяць і нам є про що розповісти. А саме:
- повідомимо, в яких розмірах сплачувати плату за ліцензії на підакцизні товари у 2025 році;
- розкажемо про долю ліцензій, які було отримано до 1 січня 2025 року;
- зупинимося на особливостях порядку отримання витягу з Єдиного реєстру ліцензіатів;
- зазначимо, що Уряд затвердив Порядок ведення Єдиного реєстру місць зберігання для підакцизних товарів;
- підкреслимо, що Мінфін оновить форми заяв для реєстрації в Єдиному держреєстрі обладнання щодо тютюну.
Гарного вам читання!
Мінфін оновить форми заяв для реєстрації в Єдиному держреєстрі обладнання щодо тютюну
21 січня 2025 року Мінфін
оприлюднив проєкт наказу, яким пропонує затвердити нові форми:
- заяви про внесення відомостей про обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів до Єдиного реєстру обладнання (завантажити);
- заяви про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання (завантажити);
- Порядок заповнення заяв про внесення відомостей про обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів до Єдиного реєстру обладнання, про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання (завантажити);
- витягу з Єдиного реєстру обладнання (завантажити).
Форми приведуть у відповідність до норм чинного законодавства.
В яких розмірах сплачувати плату за ліцензії на підакцизні товари у 2025 році?
При цьому СГ зобов'язаний забезпечити сплату чергової річної плати або щоквартальної частини річної плати за надану ліцензію на право провадження відповідного виду господарської діяльності до початку кожного наступного річного (квартального) періоду та повідомити ДПС про внесення чергового платежу за ліцензію в паперовій або в електронній формі.
Що з ліцензіями на підакцизні товари, які отримано до 1 січня 2025 року?
ДПС
зауважила, що ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності, які були видані відповідно до
Закону №481 до 1 січня 2025 року, вважаються чинними та підтверджують право на провадження відповідного виду (видів) господарської діяльності до завершення строку, на який їх було видано (для ліцензій, виданих на визначений строк), або до дня припинення їхньої дії в порядку, визначеному цим Законом. Це передбачено
пунктом 3 розділу ХІІІ Закону №3817.
Слід також врахувати, що з 1 січня 2025 року ліцензія на право провадження відповідного виду господарської діяльності надається за умови проходження електронної ідентифікації онлайн в електронному кабінеті.
Який порядок отримання витягу з Єдиного реєстру ліцензіатів?
Податківці у підкатегорії 113.04 «ЗІР»
наголосили, що витяг з Єдиного реєстру ліцензіатів надається ліцензіату в електронній формі протягом одного робочого дня з дня отримання відповідної заяви та має містити відомості, внесені до такого реєстру на дату отримання заяви про надання витягу.
Уряд затвердив Порядок ведення Єдиного реєстру місць зберігання для підакцизних товарів
Порядок визначає процедуру створення та ведення Єдиного реєстру місць зберігання, що використовуються для зберігання спирту етилового, біоетанолу та спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах.
Створювачем реєстрової інформації Реєстру є особа, яка подала заяву про внесення місць зберігання до Реєстру та про внесення змін до відомостей, що містяться в Реєстрі, а також посадові особи апарату ДПС та її територіальних органів.
Заява про внесення місця зберігання до Реєстру, про внесення змін до відомостей, що містяться в Реєстрі, подається заявником у паперовій або електронній формі до відповідного органу ДПС. До заяви додаються відповідні копії документів.
Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»