Це – чотирнадцятий з початку року (і шістдесят сьомий загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню. З часу написання попередньої розсилки минуло два тижні.
За цей час сталося чимало, а саме:
- поговоримо про оновлення єдиного вікна подання електронної звітності;
- роз’яснимо, як заповнити форму №20-ОПП у разі придбання обладнання, якого немає в переліку типів об'єктів оподаткування;
- наголосимо, що 10 серпня буде останнім днем для подання податкової звітності за II квартал 2020 року;
- розповімо, що Мінфін майже розробив проект структури власності;
- дізнаємося, які сервіси не будуть працювати з 7 по 16 серпня через оновлення ЄДР.
Гарного вам читання!
***
Які сервіси не будуть працювати з 7 по 16 серпня через оновлення ЄДР
Через складність процесу впровадження оновленого програмного забезпечення ЄДР, а саме проведення міграції даних – ці роботи триватимуть близько тижня. Таким чином, починаючи з 18:00 7 серпня до 16 серпня 2020 року не будуть працювати:
- Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (повне відключення);
- портал usr.minjust.gov.ua (повне відключення);
- обмін даними між ЄДР та органами державної влади (повне відключення);
- сервісна послуга у формі прикладного програмного інтерфейсу ЄДР (API) (повне відключення);
- сервісна послуга з обробки статистичних та/або аналітичних даних (повне відключення);
- «Онлайн будинок юстиції» (у частині взаємодії з ЄДР);
- публікація відкритих даних з ЄДР. Після впровадження оновленого ЄДР у промислову експлуатацію декілька днів може не відбуватись вивантаження відомостей у формі відкритих даних.
Також у вказані дні робота інших реєстрів може бути нестабільною у зв’язку з великим навантаженням на IT-інфраструктуру ДП «НАІС».
Про це ми зазначали тут, а в іншій новині ми наводили особливості отримання ЕЦП від АЦСК ІДД ДПС в ці дні.
«Єдине вікно подання електронної звітності» знову оновлено
27 липня ДПСУ оновила «Єдине вікно подання електронної звітності». Оновлення за 27.07.2020 р. було проведено для додавання нових документів для реєстрації/перереєстрації ПРРО/РРО/КОРО. Новину щодо цього дивіться тут.
А 30 липня було оприлюднено нове доповнення до спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» до версії 1.28.15.0 станом на 30.07.2020 р. З метою забезпечення вимог пункту 7 розділу ІІ Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних РРО в частині виконання процедури внесення даних сертифікатів електронних підписів та/або печаток, що використовуються такими ПРРО внесено зміни до форми J1391801 - Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа.
Придбали обладнання, але його немає в переліку типів об'єктів оподаткування: як заповнити ф. №20-ОПП?
Податківці у роз'ясненні у підкатегорії 116.11 «ЗІР» зауважили, що під час надання повідомлень за формою №20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації про об’єкти оподаткування, які є однотипними.
У разі, якщо подається інформація про обладнання, яке безпосередньо пов’язане із діяльністю суб’єкта господарювання, його виробничим процесом, то керуючись принципом укрупнення інформації про об’єкти оподаткування, та враховуючи, що таке обладнання розміщене в приміщенні чи на території, пристосованих для їх функціонування, типи об’єктів оподаткування «верстат», «технологічне обладнання», «технічні агрегати» можливо віднести до наявного у суб’єкта господарювання типу об’єкта оподаткування, який найбільш відповідає визначенню місця знаходження/зберігання такого обладнання, наприклад «148 – цех», «587 – виробнича ділянка», «325» – майстерня, «327 – майстерня швейна». Про це ми писали тут.
10 серпня – граничний термін подання податкової звітності за II квартал 2020 року
10 серпня (понеділок) закінчується строк подання до податкової служби за ІI квартал 2020 року:
- декларації з податку на додану вартість;
- декларації з податку на прибуток підприємств;
- фінансової звітності з платниками податку на прибуток, що звітують щокварталу;
- розрахунку частини чистого прибутку держпідприємствами;
- розрахунку оподатковуваного прибутку та податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення відокремленого балансу фінансово-господарської діяльності;
- розрахунку податку на прибуток постійного представництва нерезидента, визначеного шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7;
- форми №1ДФ;
- декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця (3-ї групи спрощеної системи);
- декларації платника єдиного податку — юридичної особи (3-ї групи спрощеної системи);
- податкової декларації з екологічного податку;
- податкової декларації з рентної плати;
- розрахунків з рентної плати за користування надрами (для видобування корисних копалин/у цілях, не пов'язаних із видобуванням корисних копалин);
- розрахунків з рентної плати за спеціальне використання води;
- розрахунків з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;
- податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів;
- податкової декларації туристичного збору.
Інформування про бенефіціарів все ближче: Мінфін майже розробив проект структури власності
27 липня Мінфін повідомив, що відбулась робоча нарада з представниками Міністерства юстиції, Міністерства цифрової трансформації, Державної служби фінансового моніторингу та НБУ з питань затвердження форми та змісту структури власності юридичних осіб.
В повідомленні Мінфіну вказується, що наразі завершується робота над розробленням нормативно-правових актів з питань здійснення фінансового моніторингу, в тому числі і проекту наказу про затвердження форми та змісту структури власності.
Проект наказу буде оприлюднено найближчим часом, після узгодження остаточної версії проекту з державними органами та міжнародними експертами.
Тобто Мінфін тільки збирається підготувати проект структури власності. Далі він має пройти всі стадії реєстрації та офіційного опублікування і тільки після цього набере чинності та дасть старт компанії з оновлення інформації про власників в ЄДР (реєстрації кінцевих бенефіціарів).
***
Наразі це все.
Більше новин на тему звітності ви знайдете тут, консультацій – ось тут, а бланки та податковий календар на серпень 2020 року – у спеціальному розділі нашого сайту blank.dtkt.ua
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»