Це – п’ятнадцятий з початку року (і шістдесят восьмий загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню. З часу написання попередньої розсилки минуло майже два тижні. За цей час сталося чимало, а саме:
- розкажемо, чи буде штраф за несвоєчасне подання або неподання форми №20-ОПП під час карантину;
- нагадаємо, як заповнювати форму №20-ОПП;
- проінформуємо, що нова версія ПЗ для ЄДР запрацювала з вечора 11 серпня;
- розповімо, які можливості з’являться в Е-кабінеті через набрання чинності Закону №786;
- зауважимо, що великим та середнім підприємствам перенесуть строки для оприлюднення фінзвітності з аудиторським висновком.
Гарного вам читання!
***
Чи буде штраф за несвоєчасне подання або неподання форми №20-ОПП під час карантину?
Відповідальність за неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, зокрема, за неподання повідомлення за формою №20-ОПП передбачена п. 117.1 ПКУ.
Проте відповідно до п. 52-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ відповідальність за неподання (несвоєчасне подання) повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. №20-ОПП протягом періоду здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби не застосовується.
Але з 23 травня за неподання ф. №20-ОПП на ФОП чекатиме штраф 340 грн, а на юрособу – 1020 грн. Про таке зростання штрафів ми повідомляли тут. Отже, як тільки карантин закінчиться, порушників будуть штрафувати вже по-новому. Про це ми писали ось тут.
Як заповнювати форму №20-ОПП: поради від ДПС
Тернопільські податківці наголосили, що для заповнення розд. 3 Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (додаток до Повідомлення за ф. №20-ОПП) розд. 3 «Відомості про об’єкти оподаткування платника податків» Повідомлення за ф. №20-ОПП заповнюються так:
- при першому наданні – зазначаються всі об’єкти оподаткування;
- при наступному поданні – зазначається новий об’єкт оподаткування або об’єкт оподаткування щодо якого відбулися зміни.
Графа 2 «Код ознаки надання інформації» розд. 3 має значення:
- 1 – первинне надання інформації про об’єкти оподаткування;
- 3 – зміна відомостей про об’єкт оподаткування;
- 6 – закриття об’єкта оподаткування.
При поданні інформації про новий об’єкт оподаткування у графу 2 «Код ознаки надання інформації» вноситься значення «1 – первинне надання інформації про об’єкти оподаткування».
Нова версія ПЗ для ЄДР запрацювала на 5 днів раніше – з вечора 11 серпня
Як повідомив Мін’юст, оновлене програмне забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань введено в промислову експлуатацію о 19:00 11 серпня 2020 року.
Отже, 19 годину 00 хвилин 11 серпня 2020 року слід вважати терміном закінчення періоду впровадження оновленого програмного забезпечення ЄДР.
Нові можливості Електронного кабінету ДПС: новації Закону №786
За Законом №786 з 8 листопада буде скасовано абз. 4 та 5 п. 49.4 ПКУ. Наразі ними встановлено, що:
- у разі припинення договору про визнання електронних документів з підстав, визначених законом, платник податків має право до складення нового договору подавати податкову звітність у письмовому вигляді;
- контролюючим органам забороняється в односторонньому порядку розривати договір про визнання електронних документів.
Тобто з ПКУ приберуть будь-які згадки про цей договір. З 8 листопада він буде неактуальним.
Натомість електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом припинятиметься виключно у випадках:
- отримання інформації від кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг про завершення строку чинності (або скасування) ЕЦП керівника платника податків;
- отримання інформації з ЄДР про зміну керівника платника податків;
- отримання інформації з ЄДР про державну реєстрацію припинення юридичної особи;
- наявності в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків інформації про припинення підприємницької діяльності ФОП чи незалежної професійної діяльності фізичної особи;
- наявності в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків інформації про закриття реєстраційного номера облікової картки платника податків у зв’язку зі смертю.
Про це та про інші зміни у роботі Електронного кабінету ми розповіли у своїй аналітиці ось тут.
Великим та середнім підприємствам перенесуть строки для оприлюднення фінзвітності з аудиторським висновком
5 серпня 2020 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №3957 «Про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність" (щодо термінів оприлюднення фінансової звітності та аудиторських висновків)».
Метою змін є покращення якості річної фінансової звітності та аудиторських звітів великих та середніх підприємств, а також суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях.
Для цього пропонується перенести максимальні терміни оприлюднення річної фінансової звітності разом з аудиторським звітом на 1 жовтня року, наступного за звітним:
- суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях (зараз цей термін - 30 квітня);
- великих та середніх підприємств (на сьогодні 1 червня).
У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Про це читайте ось тут.
***
Наразі це все.
Більше новин на тему звітності ви знайдете тут, консультацій – ось тут, а бланки та податковий календар на вересень 2020 року – у спеціальному розділі нашого сайту blank.dtkt.ua
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»