Важливі теми
 • Скопійовано

«Бланки і звітність» №16(69) | 09.09.2020 р.

Шістдесят дев'ятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню

«Бланки і звітність» №16(69) | 09.09.2020 р.

Це – шістнадцятий з початку року (і шістдесят дев’ятий загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню. З часу написання попередньої розсилки минуло майже два тижні. За цей час сталося чимало, а саме:

 

 • зауважимо, що при поданні форми №1ДФ за ІІІ квартал слід застосовувати нові ознаки доходів;
 • повідомимо, що Держстат оприлюднив проєкти альбому, табеля та календаря подання форм звітності на 2021 рік;
 • проінформуємо, що Мінекономіки та Держстат скоротили кількість статзвітів;
 • розповімо, що планують повернути звітування про використання доходів профспілками лише у разі порушень;
 • зупинимося на особливостях заповнення розділу 3 ф. №20-ОПП у разі оренди авто.

Гарного вам читання!

***

 

При поданні форми №1ДФ за ІІІ квартал слід застосовувати нові ознаки доходів
Податківці у підкатегорії 103.25 «ЗІР» зазначили, що з 01.07.2020 р. набрав чинності наказ Мінфіну від 26.05.2020 р. №241. Ним внесено зміни до Довідника ознак доходів, наведеного у додатку до Порядку, згідно з якими нові ознаки доходів діють з 01.07.2020 р.

Враховуючи викладене, ознаки доходів, які внесені наказом №241 до Довідника ознак доходів, застосовуються податковими агентами при поданні ф. №1ДФ, починаючи з ІІІ кварталу 2020 року. Зокрема:

1) узагальнену ознаку 153 поділено на дві:

 • 153 «Сума поворотної фінансової допомоги наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому»;

 • 197 «Сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку».

2) розподілено види доходів з ознаки 106 (за нею відображалися всі види доходів щодо оренди нерухомості та землі) на ознаки:

 • 106 «Надання земельної частки (паю) в лізинг, оренду або суборенду»;

 • 195 «Надання земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю в лізинг, оренду суборенду, емфітевзис»;

 • 196 «Надання майна (крім земельної частки (паю), земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю) в лізинг, оренду або суборенду»;

3) зі змісту ознаки доходу 125 прибрано згадку про внески за договорами довгострокового страхування життя;

4) викладено у новій редакції ознаку доходу 128.

Про це все ми розповідали ось тут.

 

Статистична звітність-2021: з'явилися проєкти календаря, альбому та табеля форм
Держстат на своєму офіційному порталі оприлюднив на 2021 рік проєкти:

 

Мінекономіки та Держстат скоротили кількість статзвітів
Мінекономіки розповіло, що в спільному проекті Держстату та Мінекономіки був налагоджений обмін адміністративними даними, були переглянуті джерела даних для проведення державних статистичних спостережень, проаналізована доцільність здійснення збирання звітності з підприємств під час державних статистичних спостережень, здійснено приведення цих спостережень у відповідність до міжнародних стандартів у сфері статистики.

У результаті першого етапу проекту запропоновано скорочення їх кількості (9 форм ДСС), відміна деяких додатків до них (що зменшує обсяг деяких звітів удвічі), зміна періодичності збирання (наприклад, замість квартального звіту – річний).

Зауважимо, що наразі ні на сайті Держстату, ні на сайті Мінекономіки немає переліку скасованих звітів. Про це повідомимо окремо.

 

Звітування про використання доходів профспілками – лише у разі порушень: законопроєкт
2 вересня у Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону №4018 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання звітності неприбуткових організацій».

Ним пропонується відновити дію абзацу 9 п. 46.2 ПКУ у редакції станом на 22.05.2020 р. За ним професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок подаватимуть Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та річну фінансову звітність тільки у разі порушень пункту 133.4 ПКУ. 

Тому й з'явився цей законопроєкт, який поверне пільгу профспілкам.

У разі прийняття Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Про це читайте тут.

 

Які особливості заповнення розділу 3 ф. №20-ОПП у разі оренди авто?
Податківці у підкатегорії 116.09 «ЗІР» зазначили, що об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі – об’єкти оподаткування), є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.

Юридична особа інформує про всі об’єкти оподаткування, крім тих, відомості щодо яких надані до відповідних контролюючих органів відокремленими підрозділами такої юридичної особи.

Ф. № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

У повідомленні за ф. № 20-ОПП надається інформація про всі об’єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.

Під час надання повідомлень за формою №20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації, яка надається про об’єкт оподаткування. Про це ми писали тут.

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему звітності ви знайдете тут, консультацій – ось тут, а бланки та податковий календар на вересень 2020 року – у спеціальному розділі нашого сайту blank.dtkt.ua

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»