• Посилання скопійовано

«Бланки і звітність» №16(111) | 05.10.2022 р.

Сто одинадцятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню

«Бланки і звітність» №16(111) | 05.10.2022 р.

Це – шістнадцятий  з початку року (загалом сто одинадцятий та тринадцятий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню. З часу написання попередньої розсилки минуло два тижні. За цей час сталося чимало, а саме:

 

  • підкреслимо, що Мінфін підкоригує порядок подання фінзвітності;
  • проінформуємо, що з 29 грудня запрацює новий порядок інформування про бенефіціарів;
  • дізнаємося, чи можна знищити первинку після спливу строку зберігання, але до перевірки ДПС за цей період;
  • зауважимо, що 1 жовтня – старт звітування з податку на прибуток за ІІІ квартал 2022 року;
  • розповімо, що ДПС навела найпоширеніші помилки при заповненні звіту про контрольовані операції.

Гарного вам читання!

***

 

ДПС навела найпоширеніші помилки при заповненні звіту про контрольовані операції
Наприкінці вересня на основі щорічного моніторингу поданих Звітів ДПС узагальнила найрозповсюдженіші помилки платників податків при заповненні Звіту.

До ТОП–10 увійшли такі помилки:

  • незазначення всіх підстав віднесення операції до контрольованої;
  • неправильне визначення типу предмета операції;
  • неправильне визначення загальної суми КО;
  • незазначення коду послуг згідно з класифікатором;
  • невідображення ставки роялті або ставки за кредитом;
  • неправильне відображення сторони операції;
  • неправильне відображення одиниці виміру;
  • незазначення сторони, що досліджується;
  • нездійснення конкретизації джерел інформації;
  • незаповнення додатку «Інформація про пов'язаність осіб».

З метою спрощення сприйняття інформації ДПС розроблено інфографіку, яка містить як приклади найпоширеніших помилок при заповненні Звіту, так і конкретні поради щодо шляхів їх виправлення (недопущення).

 

З 29 грудня запрацює новий порядок інформування про бенефіціарів
27 вересня 2022 року Президент підписав Закон №2571-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення порядку подання інформації, необхідної для проведення фінансового моніторингу». 29 вересня Закон опублікований в «Голосі України».

Законом передбачено, зокрема:

  • частково автоматизувати проведення перевірки відомостей про осіб, що є кінцевими бенефіціарними власниками юридичної особи, поданих до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань в електронній формі, з використанням засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;
     
  • скасувати вимоги щодо виключно нотаріального засвідчення копій документів, що подаються для підтвердження особи кінцевого бенефіціарного власника;
     
  • конкретизувати порядок визначення юридичними особами інформації про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності;
     
  • запровадити обов'язок юридичних осіб, які є засновниками (учасниками) юридичних осіб, та фізичних осіб, які є засновниками (учасниками) юридичних осіб та/або здійснюють вирішальний вплив щодо їх діяльності, надавати на запити юридичних осіб інформацію, необхідну для подання юридичною особою для внесення або актуалізації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи та інше.

Але всі ці зміни запрацюють тільки з 29 грудня 2022 року. Про них ми детально розповідали у своїй аналітиці тут.

 

Чи можна знищити первинку після спливу строку зберігання, але до перевірки ДПС за цей період?
Податківці у  ІПК від 31.12.2021 р. №4890/ІПК/99-00-21-02-02-06 зазначили, що платники податків повинні зберігати документи у терміни, визначені Переліком №578, але ці терміни не повинні бути меншими, ніж передбачено ст. 44 ПКУ, тобто 1095 днів зазвичай та 2555 днів щодо документів з питань трансфертного ціноутворення.

 Тобто після спливу термінів не може бути перевірки, але через війну строки давності зупинилися для тих, хто не може виконувати свої податкові обовʼязки. Відповідно цей період не буде входити в 1095 к.дн. Навіть якщо госпоперації були здійснені, а первинні документи були складені під час воєнного стану, вони можуть бути витребовані під час перевірки, проте, на нашу думку, без нарахування ПЗ та штрафів за такий період  за виявлені порушення.

Окрім того, варто нагадати і про те, що у приписах п. 102.2 ПКУ наведені випадки, коли грошове зобов'язання може бути нараховане або провадження у справі про стягнення такого податку може бути розпочате без дотримання строку давності, визначеного в абзаці першому п. 102.1 ПКУ. Зокрема, йдеться про випадок, коли податкова звітність взагалі не була подана. Проте під час дії воєнного стану і ця можливість зупиняється, адже перевірки не проводитимуться. А от після перемоги ця норма знову почне діяти з врахуванням строків поданої звітності.

 

З 1 жовтня – старт звітування з податку на прибуток за ІІІ квартал 2022 року
Податківці з Київської області зазначали, що  з 1 жовтня стартує кампанія декларування податку на прибуток для платників податку, звітним податковим періодом у яких є податковий квартал.

Такі платники мають подати декларацію з податку на прибуток за три квартали 2022 року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового)  кварталу, тобто по 9 листопада 2022 року включно.

 

Мінфін підкоригує порядок подання фінзвітності
3 жовтня Мінфін оприлюднив  проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку подання фінансової звітності» (завантажити).

Передбачається удосконалення окремих норм щодо подання фінансової звітності та уточнення переліку підприємств, які складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності. А саме уточнено, що:

  • фінансова звітність та консолідована фінансова звітність складаються за МСФЗ також материнськими підприємствами груп, у складі яких є підприємства, що становлять суспільний інтерес, материнськими підприємствами великої групи, які не належать до категорії великих підприємств;
     
  • таксономія фінансової звітності за міжнародними стандартами видається Радою міжнародних стандартів бухгалтерського обліку;
     
  • підприємства, які контролюють інші підприємства (материнські підприємства), крім фінансових звітів про власні господарські операції, подають консолідовану фінансову звітність групи власникам (засновникам), до центру збору фінансової звітності та іншим користувачам не пізніше 45 днів після закінчення звітного кварталу та не пізніше строків, передбачених законодавством для оприлюднення річної консолідованої фінансової звітності.

***

 

Наразі це все.
Більше новин на тему звітності ви знайдете тут, консультацій – ось тут, а бланки та податковий календар на жовтень 2022 року – у спеціальному розділі нашого сайту blank.dtkt.ua

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»