Головна Усі новини Тематичні розсилки ЗЕД

«Зовнішньоекономічна діяльність» №03(40) | 23.04.2021 р.

Сороковий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно зовнішньоекономічній діяльності

Це – вже сороковий (і третій у 2021 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно зовнішньоекономічній діяльності. У ньому ми пишемо про те, що цікавого та корисного сталося у сфері ЗЕД за місяць, що минув з написання останньої розсилки.

Сьогодні ми:

 

  • з’ясуємо, як визначається позовна давність у ЗЕД щодо купівлі-продажу товарів;
  • розповімо, що  Мінфін планує запровадити спрощену митну декларацію;
  • проінформуємо, що ВРУ істотно знизила штрафи за нерозмитнені авто з «єврономерами»;
  • дізнаємося, чи застосовуються штрафи під час карантину за порушення у сфері ЗЕД;
  • зауважимо, що в Україні почали видавати сертифікати на спрощення митних процедур 

Гарного вам читання!

 

***

Чи застосовуються штрафи під час карантину за порушення у сфері ЗЕД
ПКУ регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства (абзац 1 п. 1.1 ПКУ).

Водночас правові засади здійснення валютних операцій, валютного регулювання та валютного нагляду, права й обов'язки суб'єктів валютних операцій і уповноважених установ та відповідальність за порушення ними валютного законодавства визначено Законом №2473.

Зі системного аналізу зазначених вище норм ПКУ та Закону №2473 вбачається, що на пеню, нараховану відповідно до Закону №2473, не поширюються положення п. 52-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ.

При цьому норми Закону №2473 та інших нормативно-правових актів, які регулюють зовнішньоекономічну діяльність, не звільняють від застосування штрафних санкцій та пені за порушення валютного законодавства у період карантину. Про це ми писали тут.

 

В Україні почали видавати сертифікати на спрощення митних процедур 
26 березня Державна митна служба України розповіла, що в Міністерстві фінансів України відбулося вручення першого в Україні сертифікату Авторизованого економічного оператора (АЕО). Статус АЕО набула компанія ПАТ «Джей Ті Інтернешнл Україна», яка отримала авторизацію АЕО в Україні відповідно до практики та стандартів ЄС.

Сертифікат підтверджує право на використання спрощень при проходженні митних процедур. Запровадження програми АЕО є одним із перших євроінтеграційних кроків України у митній сфері.

 

Як визначається позовна давність у ЗЕД щодо купівлі-продажу товарів?
Податківці з Офісу великих платників зазначили, що згідно зі ст. 10 Конвенції вважається, що право на позов, що випливає з порушення договору, виникає в той день, коли мало місце таке порушення. Право на позов, що випливає з дефекту або іншої невідповідності товару умовам договору, виникає від дня фактичної передачі товару покупцеві або його відмови прийняти товар. Право на позов, що ґрунтується на обмані, вчиненому до, під час укладення виникає від дня, коли обман був або міг бути розумно розкритий.

Якщо продавець дав щодо товару пряму гарантію, строк дії якої обмежений певним періодом часу або в іншій спосіб, перебіг позовної давності по вимогам, що випливають з такої гарантії, починається від дня, коли покупець сповіщає продавця про факт, який став підставою для такої вимоги, але не пізніше закінчення строку дії гарантії (ст. 11 Конвенції).

 

Мінфін планує запровадити спрощену митну декларацію
15 квітня 2021 року Мінфін оприлюднив на своєму сайті проєкт свого наказу «Про затвердження Змін до Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа» (завантажити). 

Переглянути проєкт змін>>>

Метою прийняття проєкту наказу є актуалізація правил заповнення митних декларацій, а також реалізація положень щодо спрощеної митної декларації. Зокрема, проєкт наказу передбачає:

  1. впровадження правил заповнення спрощеної митної декларації, як це передбачено Законом «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів»;

  2. внесення змін до правил заповнення граф 24 та 28 митної декларації з метою надання можливості зняття операцій з валютного контролю при поверненні товарів, що переміщувались зі здійсненням грошових розрахунків, а також поміщенні товарів у митний режим переробки на митній території України;

  3. оновлення правил при заповненні митних декларацій у зв’язку з новоприйнятими нормативно-правовими актами, усунення окремих неточностей.

 

ВРУ істотно знизила штрафи за нерозмитнені авто з «єврономерами» 
Верховною Радою України прийнято законопроєкт №4644-д «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України».

Законом врегульовано питання митного оформлення транспортних засобів, забезпечення дотримання митних правил при переміщенні транспортних засобів у митних режимах тимчасового ввезення і транзиту, а також врахування інтересів усіх верств населення при вирішенні зазначеного питання. Про це ми писали тут.

***

Наразі це все.

Більше новин на тему зовнішньоекономічної діяльності ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 65 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / ЗЕД
Теги:
Експорт , Імпорт , Митниця , ЗЕД , Мито

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі