Сьогодні, 29 березня, Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії" (законопроект №3230).
У законопроекті передбачено абзац перший частини першої статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» викласти в такій редакції:
«1. Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.»
При цьому наразі для обчислення пенсії до 1 січня 2016 року можна подавати, за бажанням пенсіонера, заробіток за будь-які 60 місяців роботи підряд до 1 липня 2000 року.
Нагадуємо, що до набрання чинності закону про пенсійну реформу вимога стосовно подання довідки про заробіток за будь-які 60 місяців роботи підряд до 1 липня 2000 року була обов'язковою, незалежно від бажання пенсіонера. Запропонований же законопроект продовжує можливість подавати для обчислення пенсії довідку про заробіток за будь-які 60 місяців роботи підряд по 30 червня 2000 року.
Підкреслимо, що з трибуни ВР була озвучена правка під стенограму, відповідно до якої положення цього закону поширюються на осіб, яким пенсії призначені, перераховані у період з 1 січня 2016 року до дня набрання чинності цим законом.
Закон було прийнято з техніко-юридичними правками.