• Посилання скопійовано

Закінчується строк подачі даних про бенефіціарів

215 тисяч українських компаній все ще не подали до реєстраційних служб інформацію про кінцевих бенефіціарних власників. Граничний термін подачі інформації - 25 вересня

Закінчується строк подачі даних про бенефіціарів

З такою заявою сьогодні в Кабінеті Міністрів виступили заступник Міністра юстиції Оксана Іванченко та директор департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції Сергій Бенедисюк.

Як пояснили в Міністерстві, в Мін'юсті стурбовані тим, що відкладення подачі відповідних даних може спричинити зайвий ажіотаж в останні дні.

Нагадаємо, в травні було відстрочено термін подачі даних про бенефіціарних власників та внесено зміни до процедури. Зокрема, не потрібно подавати дані релігійним організаціям, державним та комунальним підприємствам, політичним партіям, творчим спілкам, торгово-промисловим палатам та низці інших організацій. Так само подавати інформацію про кінцевих бенефіціарів не потрібно тим юридичним особам, власниками яких є виключно фізичні особи у тому випадку, коли саме ці фізичні особи є бенефіціарами даної компанії.

Зміни було внесено і до форми 4 за якою подаються дані про бенефіціарів. Так, за словами Сергія Бенедисюка представникам компаній не доведеться наново заповнювати усі сторінки Форми 4. «Ми зробили Форму 4 у вигляді конструктора. Якщо ви подаєте інформацію виключно по бенефіціарам, немає необхідності подавати всі сторінки. Достатньо титульної сторінки та сторінки з даними, які ви хочете подати», - зазначив директор реєстраційного департаменту.

За його словами, найбільш зручною ця новація буде для тих, хто вирішив надіслати заповнену форму поштою. У такому випадку закон вимагає, щоб підпис керівника був засвідчений нотаріусом на кожній сторінці документу. "Нині вам не доведеться засвідчувати 10 сторінок. Замість цього треба засвідчити лише 1 сторінку", - наголосив Сергій Бенедисюк.

Ще одне нововведення – це можливість попереднього перегляду адміністратором заявок, поданих у електронній формі. «У розділі онлайн-сервісів Мін’юсту можна подати скановану Форму 4. Її перевірить спеціаліст, і якщо не буде помилок, реєстратор призначить конкретний час, коли громадянин має прийти поза загальною чергою з паперовим носієм», - поінформував присутніх директор департаменту державної реєстрації Мін’юсту.

Водночас, як повідомив Сергій Бенедисюк, у Формі 4 з’явився пункт «відсутній кінцевий бенефіціар». Якщо немає якихось осіб, які підпадають під визначення бенефіціара, передбачене Законом про запобігання легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, то представники компанії можуть обрати цей пункт. Однак, якщо хтось намагатиметься подати недостовірну інформацію про відсутність бенефіціарів, українське законодавства передбачає кримінальну відповідальність за такі дії.

За словами Сергія Бенедисюка, інформацію про реальних власників вже подало більше 1 млн підприємств. Ще близько 215 тисяч юридичних осіб не внесли відповідні дані.

Джерело: Закон&Бізнес

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»