Про звинувачення Департаменту кіберполіції Національної поліції України на адресу розробника електронної звітності “M.E.Doc” щодо використання цієї програми в масштабній кібератаці та вилученням серверів цієї компанії ми писали докладно тут>>.
Після того, як до нас стала надходити інформація про те, що ДФС зупинила роботу із цією компанією, ми спробували її перевірити (адже офіційного повідомлення про це ще не було).
І ось перша «ластівка». В електронному кабінеті платника податку під час спроби зайти на підставі ключів від АЦСК Україна не здійснюється вхід та виводиться застереження: Виникла помилка при передачі запиту на сервер ЦСК за протоколом http.
Але це тільки висновок на підставі практичних дій. Податківці з цього приводу офіційної інформації не надавали.
Про те, як бути бухгалтерам у такій скрутній ситуації, теж податківці нічого не говорять.
Від себе можемо тільки порадити - або чекати на гарні новини, або заблокувати ключі АЦСК Україна та отримати нові ключі в АЦСК ІДД ДФС.
Пам’ятайте: на одну й ту ж особу може бути оформлено лише одна ЕЦП (і, відповідно, ключ до неї!). Саме тому, спочатку треба скасувати старі ключі, і лише потім звертатися за створенням нових.
Якщо оформлювати нові ключі ЕЦП саме в АЦСК ІДД ДФС, потрібно пам’ятати, що з 10 липня будуть діяти нові форми бланків для їх отримання. Про це бульше тут>>
*****
UPD-1
5 липня ввечері ДФС розмістила на своєму офіційному сайті відповідну інформацію з цього приводу. Детально про це можна переглянути на посиланням.
З огляду на роз'яснення ДФС можна зробити такі висновки:
- Прийняття звітності від програмного забезпечення “M.E.Doc” не зупинялася та не зупиняється;
- Наразі неможливо зайти в Електронний кабінет ДФС за допомогою ключів ЕЦП АЦСК Україна. Податківці у роз'ясненні описали, чому виникла така ситуація: "перевірка ЕЦП здійснюється при вході в особистий кабінет ЕКП шляхом перевірки чинності посиленого сертифіката за даними відповідного онлайн сервісу АЦСК (OCSP). У разі якщо сервер АЦСК не доступний, ідентифікацію платника здійснити не можливо, про що платнику формується відповідне повідомлення."
- Платники податків на власний розсуд можуть обрати будь-яке програмне забезпечення для подання звітності в електронному вигляді. Головне, щоб воно формувало вихідні файли відповідно до затвердженого формату (стандарту).
*****
UPD-2
Паралельно на Facebook сторінці розробника електронної звітності “M.E.Doc” було розміщене наступне повідомлння:
"Шановні користувачі сертифікатів АЦСК "Україна"! У зв'язку із подіями, що сталися, перепрошуємо за те, що сайт центру не працює. Ми докладаємо всіх зусиль для подолання ситуації та сподіваємось, що налагодити роботу сайту вийде якомога швидше: вже сьогодні або завтра".
*****
Читайте також:
- Правоохоронці припинили другий етап кібератаки Petya. Зловмисники використовували вразливості ПЗ M.E.Doc, – Арсен Аваков
- Вірус Petya є прикриттям наймасштабнішої кібератаки в історії України, - кіберполіція
- “M.E.Doc” прокоментував ситуацію із кібератакою: «наразі ми позбавлені змоги випустити оновлення з підвищеним ступенем безпеки»
- Усі новини на цю тему>>