Міністерство цифрової трансформації України на своїй сторінці у facebook повідомляє, що 7 жовтня відбулася відкрита зустріч української блокчейн-спільноти.
У ній взяли участь представники Мінцифри, Верховної Ради, профільних асоціацій, Офісу ефективного регулювання (BRDO), IT-фахівці, бізнесмени.
Нагадаємо, що згідно опублікованого минулого тижня Положення, Міністерство цифрової трансформації відповідає за формування та реалізацію державної політики у сфері ІТ-індустрії.
Тому питання впровадження технології блокчейн, її застосування у державному управлінні та розвитку віртуальних активів є надзвичайно нагальними для Мінцифри.
У планах держави на наступні два-три роки:
- Насамперед необхідно законодавчо визначити термінологію. Зокрема, шляхом внесення змін у Закон «Про публічні електронні реєстри» і схвалення цього документу;
- Напрацювати компромісний варіант оподаткування у цій сфері;
- До літа наступного року імплементувати рекомендації Міжнародної групи з протидії відмиванню «брудних грошей» (ФАТФ);
- Запровадити технологію блокчейн у державних реєстрах;
- Легалізувати майнінг, залучити до України міжнародні криптовалютні біржі;
- Унеможливити зловживання на ринку віртуальних активів;
- Зробити Україну конкурентоспроможною на світовому ринку віртуальних активів, залучити до України іноземні компанії та інвесторів.
Учасники зустрічі наголосили, що наразі існує взаєморозуміння між народними депутатами, які курують це питання у парламенті, Мінцифрою та ринком. І робота зі створення законодавчої та нормативної бази проводитиметься спільно.
Тому найближчим часом Мінцифра планує підписати меморандум із Міжфракційним депутатським об’єднанням Верховної Ради України Blockchain4Ukraine, що включає понад 50 депутатів, Блокчейн-асоціацією України (БАУ), Офісом ефективного регулювання (BRDO) та іншими.
Мінцифра запрошує представників блокчейн-спільноти долучатися до цього співробітництва.