Від сьогодні бізнес матиме зручну для використання електронну товарно-транспортну накладну (е-ТТН). На транспортному порталі e-transport.gov.ua працює відповідний сервіс. Про це заявив Міністр інфраструктури Владислав Криклій сьогодні, 27 грудня 2019 року, під час спільного брифінгу з Віце-прем’єр-міністром – Міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим.
Участь у брифінгу також взяли генеральний директор Директорату цифрової інфраструктури на транспорті міністерства Фарід Сафаров, генеральний директор Галузевого центру цифровізації та кібербезпеки Володимир Набоков.
Е-ТТН – електронний документ для засвідчення права на здійснення вантажних перевезень. Наразі впроваджено пілотний проект – на рівні Міністерства інфраструктури побудована центральна база даних е-ТТН, до якої вносяться данні від комерційних систем документообігу які обслуговують вантажоперевізників.
Міністр інфраструктури відзначив, що саме такі рішення, як запровадження е-ТТН, пришвидшують інтеграцію України до єдиної транспортної мережи, що об'єднує Європу з Азією. «Запровадження е-ТТН забезпечує прискорення та спрощення взаємодії між учасниками перевезень, запобігає підміні нелегітимнимих ТТН, забезпечує облік автомобільних вантажних перевезень у єдиній системі, зменшення витрат на створення та передачу ТТН, дає єдину точку доступу різних відомств до всіх реєстрів, які регулюють процес автомобільних вантажних перевезень», – повідомив Владислав Криклій.
Можливості, які надає е-ТТН:
- прискорення процесу перевірки перевізника;
- отримання актуальної інформації з необхідних реєстрів в real-time;
- єдиний доступ різних відомств до всіх реєстрів, які регулюють процес автомобільних вантажних перевезень;
- автоматизація застосування штрафних санкції;
- моніторинг діяльності контролюючих органів на місцях.
Міністерством розпочато пілотний проєкт щодо впровадження електронного документообігу електронної товарно-транспортної накладної, завданням якого є протестувати електронний документообіг електронної товарно-транспортної накладної з використанням єдиної компоненти за участю операторів електронного документообігу та учасників ринку вантажних перевезень автомобільним транспортом, стимулювати використання електронного документообігу у сфері вантажних перевезень автомобільним транспортом, з метою цифровізації процесів в транспортній галузі.
Від редакції: Нагадуємо, що впровадження електронної товарно-транспортної накладної було затверджено під час Круглого столу комітету ВРУ та є першим етапом комплексної системи контролю за ланцюжком постачання та реалізації товарів шляхом. Проте вона за цією системою має бути обов'язковою до застосування. Про це ми зазначали тут.