Д. Гетманцев у своєму Телеграм-каналі розповів, що Комітет з податкової політики ВРУ рекомендував прийняти у другому читанні:
- законопроєкт №6085 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг;
- законопроєкт №6086 про внесення змін до Митного кодексу України щодо електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.
Про прийняття законопроєктів у І читанні ми писали тут.
Від себе додамо, що саме законопроєктом №6085 заплановано поставити крапку у питанні необхідності обовʼязкового застосування токенів.
Деталі законопроєктів
У пояснювальних записках до цих проєктів зазначено, що на сьогодні в Україні реалізується експериментальний проєкт щодо забезпечення можливості використання удосконалених електронних підписів і печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів.
Особливістю використання удосконаленого електронного підпису чи печатки є забезпечення можливості користувача електронних довірчих послуг для здійснення електронної взаємодії, електронної ідентифікації та автентифікації застосовувати як носій особистого ключа електронного підпису звичайний файловий носій (наприклад, USB-Flash, CD, DVD), - на відміну від кваліфікованого електронного підпису чи печатки, особистий ключ якого обов'язково повинен зберігатися в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки, який має вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на них даних від несанкціонованого доступу, безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання (захищений носій особистого ключа або токен). Відповідні зміни буде внесено до ПКУ, МКУ.
Використання удосконалених електронних підписів та печаток у випадках, передбачених законодавством, значно скорочує витрати користувачів електронних довірчих послуг на придбання носія особистого ключа.