• Посилання скопійовано

Опендатабот запустив моніторинг змін ЄДР в режимі реального часу

Опендатабот спільно з Міністерством юстиції створив новий сервіс. Він дозволяє отримувати повідомлення про зміни компаній в ЄДР вже за п’ять хвилин від їх внесення

Опендатабот запустив моніторинг змін ЄДР в режимі реального часу

Опендатабот спільно з Міністерством юстиції створив новий сервіс, який дозволяє отримувати повідомлення про зміни компаній в Єдиному державному реєстрі (ЄДР) вже за п’ять хвилин від їх внесення. Це особливо важливо для банків, які за законом мають оновлювати дані клієнтів, та для компаній, що хочуть захистити свої активи від рейдерів.

244,5 тисячі змін в Єдиному державному реєстрі зафіксовано за період з березня 2022 року до квітня 2023 року. Здебільшого вони стосувались змін директорів, власників та юридичних адрес компаній.

Опендатабот спільно з Міністерством юстиції України створив новий сервіс, який дозволяє отримувати повідомлення про зміни в реєстрі компаній одразу ж після їх внесення.

У випадках, коли дані компанії змінено без відома власників та керівників, найголовніше – дізнатися про це вчасно. Відтепер компанії мають змогу отримувати інформацію про зміни у своїх реєстраційних даних вже за п’ять хвилин після того, як вони з’явились в ЄДР. Це сприятиме більш ефективному захисту активів компаній.

Водночас банки, які підключаться до Опендатаботу, зможуть швидко та самостійно визначати, кому з їхніх клієнтів потрібно актуалізувати інформацію. Це допоможе фінансовим установам виконувати вимоги Положення про здійснення банками фінансового моніторингу. Адже банки зобов’язані забезпечувати актуалізацію даних у разі суттєвих змін у діяльності клієнта, таких, як зміна керівника, власника, адреси тощо.

Кількість змін, внесених до головного реєстру для бізнесу, почала значно зростати з травня 2022 року – 12,2 тисячі. Пік припадає на грудень 2022 – тоді було внесено 26 тисяч змін. Після цього кількість змін зменшувалась. Станом на квітень 2023 року було зареєстровано 11,6 тисячі змін.

Будь-які несанкціоновані зміни в реєстраційних даних компаній в ЄДР – серйозна проблема та ризики рейдерства для будь-яких компаній. Так, лише за перший квартал 2023 року вже зареєстровано 88 кримінальних справ, пов’язаних з фактами статей 205 та 206 ККУ. Для порівняння, за весь 2022 рік було зареєстровано 131 кримінальну справу щодо рейдерства.

Отримавши сповіщення про несанкціоновані зміни в реєстраційних даних компанії в ЄДР, важливо якомога скоріше звернутися до Офісу протидії рейдерству та правоохоронних органів. Це допоможе зберегти активи компанії від шахраїв.

Зростаюча кількість змін у реєстрі компаній свідчить про активність на ринку та необхідність стежити за змінами у діяльності підприємств.

Місяць Березень 2022 Квітень Травень Червень Липень Серпень Вересень Жовтень Листопад Грудень Січень 2023 Лютий Березень Квітень
Кількість змін в ЄДР 858 5 001 12 239 19 097 20 888 22 141 23 033 19 031 20 811 26 002 17 168 21 163 25 500 11 658

Джерело: Опендатабот

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Автоматизація»