Міністерство цифрової трансформації України працює спільно з Національним банком над удосконаленням шерингу документів, що значно спростить та пришвидшить документообіг для громадян в установах.
Після запуску мультишерингу українці зможуть через Дію ділитися копіями й даними не лише цифрових документів, а й довідок про доходи, ОК-5, ОК-7 за один раз у кілька кліків. Це зробить шеринг комплексним та значно зекономить час як працівників компаній, так і клієнтів.
Нині для надсилання такого комплексу документів потрібно спершу надіслати копії цифрових документів через застосунок Дія, а копії довідок надсилати окремо.
Мультишеринг дасть змогу відправляти копії всіх необхідних документів одночасно, а також автоматично заповнювати поля в електронних заявах і договорах даними з таких копій.
Мультишеринг зробить процес отримання послуг швидшим і зручнішим, скасує ксерокси, заповнення від руки й повторні підтвердження шерингу.
Щоб поділитися копіями документів, достатньо буде зробити кілька кліків у застосунку Дія. Компанія надсилає запит, а клієнт підтверджує його за допомогою Дія.Підпису, тож одразу бачить назву установи, перелік необхідних документів і розуміє, кому та які копії передає.
Економимо час українців: як клієнтів, так і працівників установ.
Від редакції: Очевидно, фахівці Мінцифри мають на увазі постанову КМУ від 13.04.2024 №423, текст якої можна прочитати за посиланням.
У Порядку, який затверджено цією постановою, наведено і перелік документів, копії яких можна буде передавати за допомогою «Дії»:
- е-паспорт;
- е-паспорт для виїзду за кордон;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування за формою ОК-5;
- індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування за формою ОК-7;
- відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків;
- електронне посвідчення водія;
- електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
- електронна форма довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
- електронне відображення актового запису про народження;
- електронне відображення актового запису про шлюб;
- електронне відображення актового запису про розірвання шлюбу;
- електронне відображення актового запису про зміну імені;
- електронний студентський (учнівський) квиток закладу фахової передвищої, вищої та/або професійної (професійно-технічної) освіти;
- єДокумент про освіту, що підтверджує здобуття особою певного освітнього (освітньо-кваліфікаційного, освітньо-професійного, освітньонаукового/освітньо-творчого) рівня.