• Посилання скопійовано

Чи необхідно проставляти на оригіналі ліцензії відмітку про внесення чергової плати?

Заява про внесення чергового платежу за ліцензію подається шляхом надсилання її до ДПС нарочно, поштою або в е-вигляді, у т.ч. через Е-кабінет. Проставлення відмітки про внесення сплати на оригіналі ліцензії Законом №481 чи Законом №3817 не передбачено

Чи необхідно проставляти на оригіналі ліцензії відмітку про внесення чергової плати?

Податківці у  підкатегорії 113.04 Інші питання зауважили, що з 27 липня 2024 року набрав чинності Закон України від 18.06.2024 №3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон №3817), крім окремих його норм, зокрема розділу VІІ «Ліцензування» Закону №3817, який набирає чинності та вводиться в дію з 1 січня 2025 року.

При цьому п. 2 розд. ХІІ «Прикінцеві положення» Закону №3817 установлено, що Закон України від 19.12.1995 №481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон №481) втрачає чинність з 1 січня 2025 року, положення Закону №481 до дня втрати ним чинності застосовуються в частині, що не суперечить положенням Закону №3817.

Згідно з вимогами Закону №481 виробництво, зберігання, оптова та роздрібна торгівля пальним, виробництво, оптова та роздрібноа торгівля спиртом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюється суб’єктами господарювання за наявності ліцензії на відповідний вид діяльності.

Відповідно до ч. 7 ст. 72 Закону №3817 контроль за сплатою річної плати або щоквартальної частини річної плати за ліцензію здійснюється органом ліцензування. Для здійснення контролю ліцензіат подає до відповідного органу ліцензування заяву про внесення чергового платежу за ліцензію в паперовій або електронній формі у порядку, встановленому ст. 42 ПКУ, в якій зазначає код класифікації доходів бюджету, суму внесеного платежу, номер і дату платіжної інструкції, що підтверджує внесення річної плати або щоквартальної частини річної плати за відповідну ліцензію.

Підпунктом 17.1.13 ПКУ передбачено, що платник податків має право самостійно обирати спосіб взаємодії з контролюючим органом в електронній формі через Електронний кабінет, якщо інше не встановлено ПКУ.

Заява про внесення чергового платежу за ліцензію подається суб’єктом господарювання шляхом надсилання її до контролюючого органу нарочно, поштою або в електронному вигляді, в тому числі через Електронний кабінет.

Проставлення відмітки про внесення сплати на оригіналі ліцензії Законом №481 чи Законом №3817 не передбачено.

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Автоматизація»