• Посилання скопійовано

Рента за видобуток корисних копалин: нові зміни за Законом №4113

Закон №4113 вніс невеличкі зміни щодо сплати ренти за видобуток корисних копалин. Цим Законом депутати дещо підкоригували раніше внесені зміни Законом №4015 до норм ПКУ щодо оподаткування рентною платою. Розгляньмо, що ж саме змінилося

Рента за видобуток корисних копалин: нові зміни за Законом №4113

Нагадаємо, що ми вже писали в ДК №44/2024 про зміни, які вніс до ПКУ Закон №4015 стосовно ренти за видобуток корисних копалин (див. статтю «Видобування корисних копалин: що нового?»). Однак новим Законом №4113 депутати дещо підкоригували раніше внесені зміни.

По суті, законотворці прибрали декілька абзаців і додали декілька нових у п. 252.8 ПКУ, які стосуються порядку визначення фактичної ціни реалізації деяких видів корисних копалин.  

Для того, щоб різниця була очевидною, покажемо ці зміни у зручній таблиці. 

Таблиця. Зміни до п. 252.8 ПКУ за Законом №4113

Було

Стало

Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) товарної продукції гірничого підприємства із гірських порід, що класифікується за кодом 2517 згідно з УКТ ЗЕД, визначається за більшою з величин:


- за фактичною ціною реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) за договорами постачання;


- за ціною одиниці товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), визначеною за методикою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 15.10.2004 року №1374, для граніту як сировину для бутового каменю, але не менше ніж 6,50 долара США за 1 тонну, перераховану у гривні за 1 тонну за курсом Національного банку України станом на перше число місяця, що настає за податковим (звітним) періодом.

Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) товарної продукції гірничого підприємства із гірських порід, що класифікується за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2517, визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) за договорами постачання, але не менше як 6,5 долара США за 1 тонну.

Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) товарної продукції гірничого підприємства із гірських порід, яка класифікується за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД, визначається за більшою з величин:


- за фактичною ціною реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) за договорами постачання;


- за ціною одиниці товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), визначеною за методикою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2004 року №1374, для піску як вогнетривку сировину, але не менше ніж 5,00 доларів США за 1 тонну, перераховану у гривні за 1 тонну за курсом Національного банку України станом на перше число місяця, що настає за податковим (звітним) періодом.

Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) товарної продукції гірничого підприємства із гірських порід, що класифікується за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2505, визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) за договорами постачання, але не менше як 5 доларів США за 1 тонну.

Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) товарної продукції гірничого підприємства із гірських порід, яка класифікується за кодом 2507 00 згідно з УКТ ЗЕД, визначається за більшою з величин:


- за фактичною ціною реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) за договорами постачання;


- за ціною одиниці товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), визначеною за методикою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2004 року №1374, для коаліну первинного як вогнетривку сировину, але не менше ніж 300 доларів США за 1 тонну, перераховану у гривні за 1 тонну за курсом Національного банку України станом на перше число місяця, що настає за податковим (звітним) періодом.

Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини (мінеральної

сировини) товарної продукції гірничого підприємства із гірських порід, що

класифікується за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2507 00, визначається за

середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації

відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства за договорами

постачання, але не менше ніж:


- 120 доларів США за 1 тонну товарної продукції гірничого підприємства,

видобутої в межах об’єкта (ділянки) надр із мінеральної сировини, яка

у затверджених кондиціях на мінеральну сировину об’єкта (ділянки) надр за

своїми властивостями визнана придатною для первинної переробки (збагачення);


- 40 доларів США за 1 тонну товарної продукції гірничого підприємства,

видобутої в межах об’єкта (ділянки) надр із мінеральної сировини, яка

у затверджених кондиціях на мінеральну сировину об’єкта (ділянки) надр за

своїми властивостями визнана непридатною для первинної переробки

(збагачення).

Увага! За Законом №4113 перерахування фактичної ціни за 1 тонну товарної продукції гірничого підприємства, що класифікується за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2505, 2507 00, 2517, здійснюється у гривнях за курсом Національного банку України станом на перше число місяця, що настає за податковим (звітним) періодом.

 

 

Коли ці зміни запрацюють? 

Як передбачено Перехідними положеннями до Закону №4113, він набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування. 

На момент написання цієї статті Закон ще очікував підписання Президентом. Але, на нашу думку, і підписання, і опублікування цього разу відбудеться дуже швидко. Тому зазначені зміни, найімовірніше, почнуть діяти з 1 січня 2025 року! 

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Автоматизація»