Підприємство здійснює господарську діяльність з пасажирських автомобільних перевезень на міських, приміських та міжміських маршрутах. Чи необхідно йому вести Книги обліку розрахункових операцій на кожну господарську одиницю та реєструвати їх у територіальних органах ДФС?
На це питання ДФСУ відповіла в індивідуальній податковій консультації від 01.06.2017 р. №434/6/99-99-14-05-01-15/ІПК
Податківці нагадали, що використання форм товарно-касових книг (№11-АП та №12-АП) при наданні послуг пасажирським автомобільним транспортом у разі проведення розрахунків без застосування РРО припинено у зв’язку з втратою чинності наказом Мінтранспорту від 31.05.2000 р. №279 відповідно до наказу Мінтранспорту від 25.05.2006 р. №503. Наказом №503 були, зокрема, затверджені типові форми квитків на міські автобуси. При цьому нормативно не встановлено книг спеціальної форми та відповідного порядку їх заповнення для суб’єктів господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів та багажу в автотранспорті.
ДФСУ вважає, що до запровадження нової форми документа для відображення обліку бланків квитків на проїзд автомобільним транспортом та готівки, отриманої від перевезень пасажирів і багажу, суб’єктам господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів та багажу, можна використовувати форму Книг обліку розрахункових операцій на господарську одиницю, передбачену Порядком №547. Здійснювати в ній записи можна у зручний для суб’єкта господарювання спосіб, не порушуючи при цьому вимог чинного законодавства.