• Посилання скопійовано

Облік готівки за проїзд автомобільним транспортом

ДФСУ вважає, що до запровадження нової форми документа для відображення обліку бланків квитків на проїзд автомобільним транспортом та готівки, отриманої від перевезень пасажирів і багажу, суб’єктам господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів та багажу, можна використовувати форму Книг обліку розрахункових операцій на господарську одиницю

Облік готівки за проїзд автомобільним транспортом

Підприємство здійснює господарську діяльність з пасажирських автомобільних перевезень на міських, приміських та міжміських маршрутах. Чи необхідно йому вести Книги обліку розрахункових операцій на кожну господарську одиницю та реєструвати їх у територіальних органах ДФС?

На це питання ДФСУ відповіла в індивідуальній податковій консультації від 01.06.2017 р. №434/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Податківці нагадали, що використання форм товарно-касових книг (№11-АП та №12-АП) при наданні послуг пасажирським автомобільним транспортом у разі проведення розрахунків без застосування РРО припинено у зв’язку з втратою чинності наказом Мінтранспорту від 31.05.2000 р. №279  відповідно до наказу Мінтранспорту від 25.05.2006 р. №503. Наказом №503 були, зокрема, затверджені типові форми квитків на міські автобуси. При цьому нормативно не встановлено книг спеціальної форми та відповідного порядку їх заповнення для суб’єктів господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів та багажу в автотранспорті.

ДФСУ вважає, що до запровадження нової форми документа для відображення обліку бланків квитків на проїзд автомобільним транспортом та готівки, отриманої від перевезень пасажирів і багажу, суб’єктам господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів та багажу, можна  використовувати форму Книг обліку розрахункових операцій на господарську одиницю, передбачену Порядком №547. Здійснювати в ній записи можна у зручний для суб’єкта господарювання спосіб, не порушуючи при цьому вимог чинного законодавства.

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: ДФСУ

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Облік окремих операцій»