20 березня ВРУ підтримала у ІІ читанні законопроєкт №8131 про внесення змін до ПКУ щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки. Про це повідомив Железняк у своєму Телеграм-каналі.
21 квітня в картці законопроєкту з'явилася інформація про підписання Президентом Закону №2970. Але тексту підписаного Закону поки немає.
Підкреслимо, що цим законопроєктом також заплановано збільшення з 3-х до 5-ти років строк обовʼязкового зберігання всіх первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності та документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків. Але почекаємо ще на появу підписаного тексту Закону Президентом.
Що передбачає законопроєкт?
Проєктом Закону пропонується:
- встановити пряму вимогу для фінансових агентів застосовувати правила Загального стандарту звітності CRS, включаючи коментарі до нього, під час здійснення належної комплексної перевірки (due diligence) фінансових рахунків;
- встановити вимоги щодо мінімального строку зберігання документів, що підтверджують виконання фінансовими агентами вимог Загального стандарту звітності CRS (щонайменше 5 років);
- врегулювати перехідні правила для застосування Загального стандарту звітності CRS;
- упровадити диференційовану систему фінансових (штрафних) санкцій для фінансових агентів, що передбачає відповідальність за різні види правопорушень, враховуючи істотність правопорушення.
UPD від 24.04.2023
За Законом №2970 для всіх юросіб, як для платників податку на прибуток, так і для «єдинників» впроваджено новий строк зберігання первинки та фінзвітності – 1825 днів, а для ФОПів строк зберігання залишився незмінним – 1095 днів. Про це ми писали тут.