• Посилання скопійовано

УВАГА! З 23 лютого виручку за допомогою РРО слід обліковувати на окремих субрахунках

Мінфін вніс зміни до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств. З 23 лютого діє Наказ №10 щодо запровадження окремих субрахунків 308 та 309 для обліку готівки з РРО

УВАГА! З 23 лютого виручку за допомогою РРО слід обліковувати на окремих субрахунках

Мінфін наказом від 10.01.2024 №10 (зареєстрований у Міністерстві юстиції 25.01.2024 за №134/41479) вніс зміни до:

  • Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Мінфіну від 30.11.1999 №291;
  • Порядку застосування типових форм первинного обліку об’єктів права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів.

Їх привели у відповідність до Закону України від 30.06.2021 №1591-IX «Про платіжні послуги» у частині відображення в бухгалтерському обліку господарських операцій із  надання платіжних послуг небанківськими надавачами фінансових платіжних послуг, а також до НП(С)БО.

Зокрема, рахунок 30 «Готівка» отримав додаткові субрахунки:

  • 308 «Готівка в національній валюті за операціями, проведеними  із застосуванням РРО».
  • 309 «Готівка в іноземній валюті за операціями, проведеними  із застосуванням РРО». 

Їх мають використовувати підприємства, які здійснюють готівкові операції із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

Крім того, додано ще такі нові субрахунки:

  • 686 «Розрахунки за операціями з переказу», на якому ведеться облік розрахунків за операціями надання платіжних послуг надавачами фінансових платіжних послуг.
  • 706 «Дохід процентний від фінансових послуг» та 707 «Дохід комісійний від фінансових платіжних послуг». На них надавачі фінансових платіжних послуг, для яких надання таких послуги є основним видом діяльності, узагальнюють інформацію про проценти та комісійні доходи відповідно.

На субрахунку 376 «Розрахунки за позиками та кредитами» буде вестися облік розрахунків за позиками членам кредитних спілок у кредитних спілках та наданими кредитами користувачам платіжних послуг надавачами фінансових послуг (крім банків).

Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. 23 лютого його було опубліковано в "Офіційному віснику". Тож з цієї дати діють зміни.

***

Читайте також: Увага! Роздрібну готівку потрібно буде обліковувати окремо: як підготуватися?

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Облік окремих операцій»

  • Знайомимося з новою формою ТТН: коментар від редакції
    Наказом від 14.11.2024 №1332 Міністерство розвитку громад та територій України внесло зміни до Правил перевезень вантажів автотранспортом в Україні та привело їх у відповідність до Закону про автомобільний транспорт
    17.12.20243 3646
  • Передача ОЗ на баланс держпідприємству: бухоблік та оподаткування
    Підприємство за рішенням органу місцевого самоврядування планує безоплатно передати ОЗ державному суб’єкту господарювання. Що у бухобліку та з оподаткуванням?
    17.12.202468
  • З 13 грудня діють зміни до Інструкції про застосування Плану рахунків бухобліку
    Інструкцію привели у відповідність до чинного законодавства, зокрема щодо відображення в бухобліку операцій з обліку коштів після закриття небанківськими надавачами фінансових послуг платіжних рахунків користувачів. Ці новації почали діяти з 13 грудня
    16.12.202412 540
  • Увага! Мінінфраструктури затвердило нову форму ТТН
    Мінінфраструктури внесло зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні та виклало в новій редакції форму ТТН. Тож з дати набрання чинності слід буде використовувати новий документ. Станом на 13 грудня Наказ ще не опубліковано
    13.12.20249 1328
  • Франчайзинг: облік та оподаткування
    Франчайзинг – це форма ділової співпраці, при якій один госпсуб’єкт (франчайзер) надає іншому (франчайзі) право використовувати свій бренд, бізнес-модель та технології за певну плату. Розглянемо особливості обліку і оподаткування таких господарських операцій
    12.12.2024145