ПФУ роз’яснив особливості сплати ЄСВ та подання річної звітності фізособами-СПД, що перебувають на загальній системі оподаткування.
Фонд нагадує, що обчислення сум ЄСВ фізособами-СПД, що перебувають на загальній системі оподаткування, здійснюється на підставі даних річних податкових декларацій.
Фізособи-СПД (крім «спрощенців») формують і подають до органів Пенсійного фонду звіт згідно з таблицею 1 додатка 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (постанова правління ПФУ від 08.10.2010 р. №22-2) за себе і згідно з таблицею 4 додатка 5 до Порядку ? за членів сім’ї, які беруть участь у здійсненні підприємницької діяльності .
У графі 2 таблиці 1 додатка 5 до Порядку «Сума чистого доходу (прибутку), яка заявлена в податковій декларації фізичної особи — підприємця» платник самостійно відображає фактичну суму чистого доходу за себе в розрізі місяців. При цьому сума чистого доходу за рік має відповідати сумі чистого оподатковуваного доходу, заявленого у декларації.
У графі 3 таблиці 1 додатка 5 до Порядку «Сума доходу, на яку нараховується єдиний внесок, з урахуванням максимальної величини» платник відображає самостійно певну суму доходу в розрізі кожного місяця відповідного року, в межах максимальної величини.
У графі 4 таблиці 1 додатка 5 до Порядку «Розмір єдиного внеску» зазначається розмір ЄСВ, встановлений законодавством для обов’язкової сплати, — 34,7%, а у разі добровільної участі у загальнообов’язковому соцстрахуванні з тимчасової непрацездатності — 36,6%, у загальнообов’язковому соцстрахуванні від нещасного випадку на виробництві — 36,21%, у всіх видах загальнообов’язкового соцстрахування — 38,11%.
У графі 5 таблиці 1 додатка 5 до Порядку «Сума нарахованого єдиного внеску» відображається сума, яка визначається як добуток відповідного розміру ЄСВ на суму, зазначену у графі 3 у розрізі кожного місяця.