• Посилання скопійовано

Декларацію про введення об'єктів в експлуатацію спрощують

Об’єм декларації зменшиться, зникне більшість складних таблиць, не потрібно буде вписувати інформацію про відповідальну особу з технагляду тощо

Декларацію про введення об'єктів в експлуатацію спрощують

Державна архітектурно-будівельна інспекція спростила декларацію про введення в експлуатацію об’єктів, які починали будуватися шляхом подання повідомлення. Обсяг декларації суттєво скорочено – з 15 до 7 пунктів. Відповідні зміни будуть внесені до постанови №461 Кабінету Міністрів України «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів». Таке рішення 23 вересня ухвалив Урядовий комітет з питань регіонального розвитку на пропозицію Державної архітектурно-будівельної інспекції України. 

«Сьогодні в Україні близько половини будівництв починаються шляхом подання повідомлення. Однак, коли ці об’єкти доводиться вводити в експлуатацію, спрощена система не діє. Людина має вписати в декларацію безліч інформації, в тому числі багато технічних даних, в яких розбираються лише спеціалісти. Вся ця зайва інформація лише заплутує людей і призводить до великої кількості помилок у документах. Як наслідок – декларації повертають на доопрацювання. Заповнити спрощену декларацію буде значно легше, адже  вона міститиме лише загальнозрозумілі дані», - заявив голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Максим Мартинюк. 

Об’єм декларації зменшиться від 5-ти до 2-х сторінок, зникне більшість складних таблиць, не потрібно буде вписувати інформацію про відповідальну особу з технагляду, генпідрядника та генпроектувальника, детальну характеристику споруди, основні її показники тощо.

Крім того, будівлі та споруди, які за будівельним паспортом входять до єдиної групи будівельних споруд, можна буде вводити в експлуатацію окремо.

Після того, як постанову ухвалить Уряд, громадяни, які починали будівництво шляхом подання повідомлення, вказуватимуть у Декларації лише наступне:

- інформацію про об’єкт;

- інформацію про замовника;

- дані щодо повідомлення про початок будівельних робіт;

- інформацію про поштову/будівельну адресу;

- реквізити документа, що посвідчує право власності/користування земельною ділянкою;

- характеристику індивідуальних житлових, садових, дачних будинків та нежитлових будівель (за результатами технічної інвентаризації);

- інформацію про проведену технічну інвентаризацію об’єкта будівництва.

Такі зміни до декларації збережуть час та зусилля громадян і стануть черговим кроком на шляху до втілення нових принципів державного управління.

Джерело: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»

  • Скільки транзитних декларацій оформлено у І кварталі 2025 року?
    У І кварталі 2025 року ДМС оформила 25,8 тис. транзитних декларацій, що на понад 2 тис. більше, ніж у попередньому кварталі. Це найбільша кількість декларацій за квартал з початку приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту
    18.04.20259
  • Продаж авто: як відзвітувати та сплатити податки?
    Якщо фізособа продала рухоме майно і з цього доходу не було сплачено ПДФО або ВЗ, то вона зобов’язана до 1 травня року, наступного за звітним, подати декларацію про майновий стан і визначити відповідні ПЗ та до 1 серпня сплатити такі ПЗ
    18.04.202514
  • Чи можна сформувати заяву-розрахунок за паперовими лікарняними?
    В особистому кабінеті на вебпорталі е-послуг ПФУ страхувальники можуть сформувати заяву-розрахунок на підставі даних паперового листка непрацездатності. Для цього у формі заяви-розрахунку потрібно зазначити тип листка непрацездатності – “паперовий”
    18.04.2025443
  • Як заповнити таблицю 1.1 додатка 2 до декларації з ПДВ?
    У таблиці 1.1 додатка 2 розшифровується вся сума ПДВ до бюджетного відшкодування, яка виникла за рахунок коригування ПЗ за операцією з експорту РЕЗ, та заповнюється у разі декларування такої суми до бюджетного відшкодування у графі 9 таблиці 1 додатка 2
    18.04.202587
  • Скільки декларацій про майновий стан вже подано за 2024 рік?
    Наразі сума задекларованих доходів становить 88,2 млрд грн. Це на 32,7 млрд грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. На 14 квітня вже подано понад 104 тис. декларацій про майновий стан. Це – 101% від показника минулорічної кампанії
    17.04.202526