• Посилання скопійовано

За неподання звіту про використання вивільнених коштів - штраф

За неподання або несвоєчасне подання Звіту до платника податків застосовується штраф у розмірі 170 гривень

За неподання звіту про використання вивільнених коштів - штраф

У ГФСУ спросили, предусмотрена ли ответственность плательщиков налога на прибыль за непредставление или несвоевременное представление Отчета об использовании плательщиками налога на прибыль предприятий высвобожденных средств.

Налоговики напомнили об обязанности плательщика налога представлять в контролирующий орган вместе с прибыльной декларацией Отчет об использовании плательщиками налога на прибыль предприятий высвобожденных средств.

В случае неиспользования налогоплательщиком сумм высвобожденных средств в течение 1095 дней с даты окончания периода, по результатам которого он оставил такие средства в своем распоряжении, плательщик налога увеличивает налоговые обязательства по налогу на прибыль на сумму остатка по результатам налогового периода, в котором истекает предельный срок использования высвобожденных средств, и уплачивает пеню.

В строке 1 Отчета указываются данные о сумме средств, высвобожденных от налогообложения за отчетный период, на основании которых осуществляется расчет прибыли, освобождаемой от налогообложения, и отражается в таблице 1 приложения ПЗ к строке 09 декларации по налогу на прибыль предприятия.

Следовательно, поскольку суммы средств, высвобожденных от налогообложения за отчетный (налоговый) период, учитываются при определении налога на прибыль, плательщики налога, которые используют льготы в соответствии с п. 15, 17 - 19 подразд. 4 разд. XX НКУ, несут ответственность за своевременность представления Отчета.

Так, за непредставление или несвоевременное представление Отчета к налогоплательщику применяется штраф в размере 170 гривен, за каждое такое непредставление или несвоевременное представление.

Повторное нарушение влечет наложение штрафа в размере 1020 гривен за каждое такое непредставление или несвоевременное представление.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»

  • Скільки транзитних декларацій оформлено у І кварталі 2025 року?
    У І кварталі 2025 року ДМС оформила 25,8 тис. транзитних декларацій, що на понад 2 тис. більше, ніж у попередньому кварталі. Це найбільша кількість декларацій за квартал з початку приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту
    18.04.20257
  • Продаж авто: як відзвітувати та сплатити податки?
    Якщо фізособа продала рухоме майно і з цього доходу не було сплачено ПДФО або ВЗ, то вона зобов’язана до 1 травня року, наступного за звітним, подати декларацію про майновий стан і визначити відповідні ПЗ та до 1 серпня сплатити такі ПЗ
    18.04.202513
  • Чи можна сформувати заяву-розрахунок за паперовими лікарняними?
    В особистому кабінеті на вебпорталі е-послуг ПФУ страхувальники можуть сформувати заяву-розрахунок на підставі даних паперового листка непрацездатності. Для цього у формі заяви-розрахунку потрібно зазначити тип листка непрацездатності – “паперовий”
    18.04.2025427
  • Як заповнити таблицю 1.1 додатка 2 до декларації з ПДВ?
    У таблиці 1.1 додатка 2 розшифровується вся сума ПДВ до бюджетного відшкодування, яка виникла за рахунок коригування ПЗ за операцією з експорту РЕЗ, та заповнюється у разі декларування такої суми до бюджетного відшкодування у графі 9 таблиці 1 додатка 2
    18.04.202585
  • Скільки декларацій про майновий стан вже подано за 2024 рік?
    Наразі сума задекларованих доходів становить 88,2 млрд грн. Це на 32,7 млрд грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. На 14 квітня вже подано понад 104 тис. декларацій про майновий стан. Це – 101% від показника минулорічної кампанії
    17.04.202526