Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства.
"Нещодавна кібератака поставила бізнес у складне становище: багато компаній зіткнулися з проблемами під час реєстрації податкових накладних, виписаних з 1 до 15 червня. Несвоєчасна реєстрація накладних є підставою для застосування штрафів, але очевидно, що у даній ситуації стягнення штрафів з бізнесу було би вкрай несправедливим" - повідомляє Мінфін.
"На жаль, чинний Податковий кодекс не передбачає звільнення платника від відповідальності у такому випадку. Саме тому ми зараз працюємо над змінами до Податкового кодексу, аби якомога швидше вирішити цю ситуацію".
У своєму повідомленні Мінфін радить платникам податків використовувати дійсні юридичні методи, які прописані у ст. 101 ПКУ.
"Ст. 101 ПКУ має механізм списання безнадійного податкового боргу рішенням керівника або заступника (уповноваженої особи) податкового органу. Під таким боргом в тому числі розуміється борг, що виник через форс-мажорні обставини. Чинне законодавство відносить підтвердження таких форс-маржорних обставин до повноважень Торгово-Промислової палати України. Тому ми радимо звертатися до ТПП для підвердження форс-мажору, а також до Кіберполіції для реєстрації кримінального провадження. Це дієвий механізм, який дозволить компаніям уникнути несправедливих штрафів" - зазначають вони.
За яких умов Торгово-промислова палата України зможе признати кібератаку форс-мажорними обставинами детально розглядалося у новині>>>
*****
Читайте також: