Держказначейство повідомляє, що на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України розміщено проект наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування» (завантажити).
Проектом наказу передбачено, що форми звітності складаються та подаються із застосуванням автоматизованої системи подання електронної звітності клієнтами Державної казначейської служби України (далі – АС «Є-Звітність»).
Наразі проводиться робота щодо внесення змін до Порядку заповнення форм фінансової звітності в державному секторі, затвердженого наказом Мінфіну від 28.02.2017 р. №307.
Щоденно на офіційному сайті Казначейства у рубриці «Електронні сервіси» публікується Інформація про стан підключення до системи АС "Є-Звітність" розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів державного бюджету та Інформація про стан підключення до системи АС "Є - Звітність" розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів місцевих бюджетів (далі – Інформація).
Станом на 28 лютого 2018 року в системі АС «Є-Звітність» зареєстровано:
- 10 981 розпорядників (одержувачів) коштів державного бюджету або 70,4 відсотка від загальної кількості установ державного бюджету включених до Єдиного реєстру розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів, у тому числі створено 4 687 особистих електронних кабінетів;
- 27 186 розпорядників (одержувачів) коштів місцевих бюджетів або 44,1 відсотка від загальної кількості установ місцевих бюджетів включених до Єдиного реєстру розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів, в тому числі створено 9 556 особистих електронних кабінетів.
Наведена інформація про стан підключення розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів до АС "Є-Звітність" свідчить про низький відсоток підключення та створення особистих електронних кабінетів клієнтів. Основними причинами наведеного є:
- недостатнє технічне забезпечення та відсутність мережі Інтернет у розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня, особливо розпорядників коштів місцевих бюджетів;
- незадовільна динаміка отримання розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів електронних цифрових підписів в акредитованих центрах сертифікації ключів;
- необхідність вдосконалення функціональних можливостей системи АС "Є-Звітність", яка знаходиться в дослідно-промисловій експлуатації, в частині підтримки електронних цифрових підписів усіх акредитованих центрів сертифікації ключів України.
Враховуючи вищенаведене та відсутність дати набуття чинності змін до нормативних актів, які регулюють, зокрема, питання складання та подання звітності в електронному вигляді із застосуванням АС «Є-Звітність», Казначейство повідомляє, що терміни підключення до системи АС «Є-Звітність» та створення особистих електронних кабінетів подовжуються.
***
Читайте також: Бюджетники повинні будуть подавати звітність за I квартал 2018 року електронно через систему "Є-Звітність"