• Посилання скопійовано

Для заповнення форми №1ДФ – нові ознаки доходів. Оприлюднено проект Мінфіну

На сайті ДФСУ оприлюднено проект наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до додатка до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку»

Для заповнення форми №1ДФ – нові ознаки доходів. Оприлюднено проект Мінфіну

Державна фіскальна служба оприлюднила проект наказу Міністерства фінансів «Про затвердження Змін до додатка до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку» (завантажити). Очікується, що він набере чинності з 1 жовтня 2018 року.

До слова, це не перше оприлюднення цього проекту. У травні 2018 року він був опублікований на веб-сайті Мінфіну. Про це ми писали тут>>

 

Що пропонується?

Проектом наказу вносяться зміни до Додатку до Порядку, а саме:

  • у розділі 1 «Довідник ознак доходів фізичних осіб» діючі назви ознак доходів приводяться у відповідність до норм ПКУ та доповнюється Довідник новими ознаками доходів;
  • у розділі 2 «Довідник ознак податкових соціальних пільг» діюча назва податкової соціальної пільги приводиться у відповідність до норм ПКУ.

Перелік запропонованих змін можна переглянути тут (завантажити).

При цьому проектом наказу не змінюється чинний Порядок заповнення та подання податковими  агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку.

 

Чим зумовлена необхідність цих змін?

Законами №909-VIII№1910-VIII та №2245-VIII внесено зміни до Податкового кодексу. Зокрема, статтю 165 ПКУ доповнено новими видами доходів фізичних осіб, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Так, до них віднесено такі доходи:

  • від операції з конвертації цінних паперів,
  • від операцій з валютними цінностями,
  • інвестиційний прибуток від операцій з борговими зобов'язаннями НБУ,
  • сума (вартість) благодійної допомоги надана визначеній категорії платників податків тощо.

Також був змінений порядок оподаткування доходів у вигляді спадщини (подарунків), отриманих від члена сім’ї другого ступеня споріднення.

Нові види доходів на сьогодні відображаються за загальною ознакою «Інші доходи», що ускладнює проведення аналізу надходжень ПДФО, проведення контролю за повнотою декларування платниками податків отриманих доходів, повнотою нарахування та сплати ПДФО.

З огляду на це й виникла необхідність приведення у відповідність із ПКУ Додатку до Порядку №4.

Зауваження та пропозиції стосовно змісту проекту акту можна надавати у письмовій та електронній формі до 30.08.2018 р. за адресою: Міністерство фінансів України, 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2, Е-mail: apar@minfin.gov.ua

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: ДФСУ

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»