Декларування валютних цінностей та іншого закордонного майна скасоване, – НБУ
Вилучено з «Моїх новин»
У зв’язку з введенням у дію з 7 лютого нового Закону про валюту подавати декларацію про валютні цінності не потрібно
02.04.2019798
Посилання скопійовано
Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.
У разі необхідності подання до Національного банку України декларацій за періоди до введення в дію Закону №2473, це можливо здійснити у раніше встановленому порядку поштовим зв’язком або власноручно за адресами Національного банку України у регіонах.
Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.
Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.
«Дебет-Кредит» підготував актуальний календар важливих дат для бухгалтерів на третій тиждень червня 2026 року: строки подання звітів та сплати податків. Цей календар допоможе вчасно виконувати обов’язки щодо звітності та сплати податків
Оскільки дані фінзвітності формуються на підставі даних бухобліку, то відповідні показники повинні бути перераховані за середньозваженим офіційним курсом НБУ за звітний період, який зазначається у графі 21.2 Звіту
Повідомлення про прийняття на роботу директора до ДПС подавати не потрібно. Інформація про керівника надходить до податкових органів автоматично з Єдиного державного реєстру
У червні 2026 р. Мінфін оприлюднив нові форми єдиної «зарплатної» звітності для юросіб (місячну) і для ФОПів (квартальну). Також у новій редакції було затверджено Порядок їх заповнення. На що треба звернути увагу при першому погляді на них, розповімо далі
Якщо код за КВЕД ДК 009:2010 передбачає кілька видів діяльності, в тому числі ті, які не дають права на застосування спрощеної системи, то ФОП – платник ЄП у заяві зазначає перелік видів діяльності, які віднесено до відповідного коду, крім заборонених
У графах 08.2-08.7 зазначається інформація з основної Довідки 1 (у разі внесення змін – з коригуючої Довідки 1) щодо стаціонарного резервуару, установленого на акцизному складі пального, на який встановлено рівнемір, щодо якого проводиться повірка
Як правильно заповнити поле «Текст запису» у розділі оперативного подання відомостей про трудову діяльність на порталі ПФУ: чи слід дослівно переносити формулювання з наказу про прийняття, переведення або звільнення, та чи впливає такий електронний запис на відомості електронної і паперової трудової книжки працівника?
Працівник звільнився 23.04.2026 року, а лікарняний (з 13.04 по 23.04) нараховано в обліку 20.05.2026 р. після погодження ПФУ. За перші 5 днів (5000 грн) виплачено 22.05, а допомогу від ПФУ (6000 грн) отримано 28.05 та виплачено 04.06. Чи потрібно відображати ці суми у рядках 1.3, 1.4 розділу 1 Податкового розрахунку за травень та червень? Чи не виникне розбіжностей із ПФУ та підстав для перевірки, якщо ці рядки не заповнити, а у Додатку 4ДФ за травень показати нарахування 9000 грн та виплату 5000 грн, а за червень - виплату 6000 грн з ознакою доходу «127»?