• Посилання скопійовано

Звітність з ЄСВ та ПДФО таки об'єднають: прийнято за основу законопроекти!

11 вересня Верховна Рада прийняла в І читанні законопроекти №1057 та №1072 щодо запровадження єдиної звітності з ЄСВ та ПДФО

Звітність з ЄСВ та ПДФО таки об'єднають: прийнято за основу законопроекти!

Як повідомляє прес-служба ВРУ, 11 вересня на вечірньому засіданні Верховна Рада прийняла за основу у першому читанні:

  • законопроект №1057 "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб". Його підтримали 318 народних депутатів.

  • законопроект №1072 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб". За дане рішення проголосували 317 парламентаріїв.

Строки підготовки цих законопроектів до другого читання скорочено на половину.

Метою прийняття цих законопроектів є врегулювання питань подання єдиної звітності з ЄСВ і ПДФО.

Так, законопроект №1072 розроблений для забезпечення подальшої реалізації податкової реформи, одним із завдань якої є спрощення та уніфікація процедур заповнення та подання платниками податків до контролюючих органів звітності.

Враховуючи це, об’єднання звітності з ЄСВ та ПДФО дозволить скоротити кількість звітів для платників податків – страхувальників (підприємств та самозайнятих осіб).

Законопроектом №1057 дається визначення Міністерства фінансів України як «центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію єдиної державної податкової, митної політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а для органів доходів і зборів  як «центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, та його територіальні органи». Далі по тексту всього Закону визначення таких органів приводиться у відповідність з такою термінологією. У зв’язку з реорганізацією Державної фіскальної служби України назви зазначених органів пропонується привести у відповідність до чинного законодавства.

Також вносяться зміни до обов’язків платників єдиного внеску щодо подання уніфікованої звітності з ЄСВ та ПДФО.

***

Від редакції. Законопроектами передбачено, що вони мають набрати чинності з 1 липня 2020 року. При цьому всі порядки та форми звітності з ЄСВ, ф. 1ДФ, щодо декларації про майновий стан та з єдиного податку мають бути приведені у відповідність до закону одночасно з набранням.

Тобто, якщо керуватись нормою пп. 46.6 ПКУ, вперше звітувати за єдиною звітністю роботодавці будуть у вересні 2020 року за серпень, а підприємці за підсумками 2021 року. А от як буде на практиці, час покаже.

Детально про зміст цих законопроектів читайте у статті від редакції.

На підставі: Верховна Рада України

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»

  • Скільки транзитних декларацій оформлено у І кварталі 2025 року?
    У І кварталі 2025 року ДМС оформила 25,8 тис. транзитних декларацій, що на понад 2 тис. більше, ніж у попередньому кварталі. Це найбільша кількість декларацій за квартал з початку приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту
    18.04.202511
  • Продаж авто: як відзвітувати та сплатити податки?
    Якщо фізособа продала рухоме майно і з цього доходу не було сплачено ПДФО або ВЗ, то вона зобов’язана до 1 травня року, наступного за звітним, подати декларацію про майновий стан і визначити відповідні ПЗ та до 1 серпня сплатити такі ПЗ
    18.04.202519
  • Чи можна сформувати заяву-розрахунок за паперовими лікарняними?
    В особистому кабінеті на вебпорталі е-послуг ПФУ страхувальники можуть сформувати заяву-розрахунок на підставі даних паперового листка непрацездатності. Для цього у формі заяви-розрахунку потрібно зазначити тип листка непрацездатності – “паперовий”
    18.04.2025543
  • Як заповнити таблицю 1.1 додатка 2 до декларації з ПДВ?
    У таблиці 1.1 додатка 2 розшифровується вся сума ПДВ до бюджетного відшкодування, яка виникла за рахунок коригування ПЗ за операцією з експорту РЕЗ, та заповнюється у разі декларування такої суми до бюджетного відшкодування у графі 9 таблиці 1 додатка 2
    18.04.202589
  • Скільки декларацій про майновий стан вже подано за 2024 рік?
    Наразі сума задекларованих доходів становить 88,2 млрд грн. Це на 32,7 млрд грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. На 14 квітня вже подано понад 104 тис. декларацій про майновий стан. Це – 101% від показника минулорічної кампанії
    17.04.202526