Мінфін наказом від 22.10.2019 р. №444 (зареєстрований в Мін'юсті 03.12.2019 р. за №1202/34173) вніс зміни до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.
Ним термін «електронний цифровий підпис (печатка)» замінюється на «кваліфікований електронний підпис (печатка)».
Що це таке?
Кваліфікована електронна печатка – це удосконалена електронна печатка, яка створюється з використанням засобу кваліфікованої електронної печатки і базується на кваліфікованому сертифікаті електронної печатки.
Кваліфікований електронний підпис – удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.
Зверніть увагу! Недержавним суб’єктам господарювання зберігати кваліфікований ЕП можна і не на токені (ми про це писали тут).
Але при створенні електронного документу суб’єкти господарювання повинні будуть застосовувати саме кваліфікований ЕП. Не стосується така вимога лише звичайних фізосіб.
Чи можна далі підписувати звітність діючими ЕЦП?
Так, така можливість передбачена п. 5 розділу VII. Видані ЕЦП та посилені сертифікати відкритого ключа, що були видані до 07.11.2018 р. (набрання чинності Закону №2155) використовуються як кваліфікований електронний підпис та кваліфікований сертифікат електронного підпису до закінчення строку дії посиленого сертифіката відкритого ключа, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим Законом (тобто не пізніше ніж 07.11.2020 р.).
Нагадаємо, що про кваліфікований електронний підпис та місце його зберігання ми писали тут.
Коли наберуть чинності зміни?
Як зазначено у тексті Наказу №444, він набере чинності з дня його офіційного опублікування. Його було опубліковано в Офіційному віснику від 17.12.2019 №97. Тож з 17 грудня діє оновлений порядок обміну інформації з ДПС.